Wieliszew: Bezpłatne komputery i internet. Wznowiono rekrutację do programu

Fot. freeimages.com

Urząd Gminy Wieliszew wznowił nabór do projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu (…)” – dokumenty rekrutacyjne można składać do 15 września. Wszyscy uczestnicy programu otrzymają bezpłatne zestawy komputerowe z dostępem do internetu.

fot. sxc.huFot. sxc.hu

Przypomnijmy, że rekrutacja do projektu miała się zakończyć 31 lipca bieżącego roku. Jednakże, jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, pomimo tego, że zainteresowanie inicjatywą było bardzo duże, to wiele osób, nie spełniało wymogów programu, przez co nie wszystkie miejsca zostały wykorzystane. Dlatego też Urząd Gminy Wieliszew wznowił nabór. Dokumenty rekrutacyjne można składać do 15 września bieżącego roku.

O udział w programie mogą się ubiegać:

– dzieci i młodzież z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej;
– osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym;
– gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe, które upoważnia do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych lub wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej;
– mieszkańcy powyżej 50 roku życia, których przeciętny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalno-rentowych, czyli 844,45 złotych.

Szczegółowe informacje na temat naboru do programu można znaleźć tutaj. Formularz rekrutacyjny jest dostępny tutaj oraz w Urzędzie Gminy Wieliszew (w pokoju nr 10) i w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Co z tymi, którzy się już zakwalifikowali?

Jak informuje wieliszewski ratusz, mieszkańcy, którzy zakwalifikowali się do programu w pierwszym terminie otrzymają darmowe zestawy komputerowe na początku września bieżącego roku. Zgodnie z planami, łącznie w projekcie ma wziąć udział 75 gospodarstw domowych.

/kh/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Bezpłatne komputery i internet. Wznowiono rekrutację do programu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *