Reklama

LegionowskiWiadomości

Wieliszew: 3,2 mln złotych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

Reklama

Gmina Wieliszew już niebawem otrzyma ponad 3,2 mln złotych dotacji na wykonanie termomodernizacji kilku budynków użyteczności publicznej. Na krótkiej liście znajdują się przede wszystkim szkoły. Pieniądze na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej i są przekazywane gminom poprzez Urząd Marszałkowski. Umowę o dofinansowanie podpisano we wtorek (5.06).

Reklama

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do Gminy Wieliszew trafi ponad 3,2 mln zł unijnego wsparcia na wykonanie termomodernizacji w budynkach Zespołu Szkół w Wieliszewie, czyli w Budynku Głównym, Internacie II, IV i V, Pralni i Warsztatach, a także w budynkach Szkoły Podstawowej w Janówku i Wieliszewie oraz w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Janówku.

W ramach projektu zostaną wykonane następujące prace remontowo-budowlane: ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacja systemu grzewczego. Poza tym w budynkach wymienione na energooszczędne zostanie oświetlenie. Zainstalowane zostaną też panele fotowoltaiczne.

Dzięki realizacji projektu poprawi się stan techniczny budynków, zmniejszą straty ciepła i koszty ich eksploatacji. Poprawi się też estetyka placówek oświatowych.

Całkowita wartość projektu to 4 423 443,03 zł z czego unijne dofinansowanie pokryje koszt rzędu 3 267 242,50 zł.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close