Wieliszew: 3 mln złotych dofinansowania na remont skrzyżowania Nowodworskiej z Dworcową

28 lutego radni Województwa Mazowieckiego przyznali dofinansowanie na przebudowę skrzyżowania Nowodworskiej z Dworcową, Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

We wtorek (28.02) radni Województwa Mazowieckiego podjęli uchwałę, na mocy której przyznano gminie Wieliszew dofinansowanie w kwocie 3 mln. złotych na wykonanie remontu skrzyżowania ulic Nowodworskiej i Dworcowej w miejscowościach Góra i Janówek Pierwszy. Prace budowlane mają być wykonane jeszcze w tym roku.

Jak przyznał w rozmowie z portalem Legio24.pl wójt gminy, Paweł Kownacki otrzymanie dofinansowania na przebudowę tego ważnego i niebezpiecznego skrzyżowania to ogromny sukces. – Od wielu lat staraliśmy się o wykonanie tej inwestycji i w końcu się udało. Skrzyżowanie Nowodworskiej z Dworcową zostanie całkowicie przebudowane, pojawi się sygnalizacja świetlna. To wszystko sprawi, że będzie tam znacznie bezpieczniej niż do tej pory i to nie tylko dla zmotoryzowanych użytkowników tych dróg, ale także i pieszych – mówi Paweł Kownacki, wójt Wieliszewa. Z informacji uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego wynika, że prace na podstawie projektu budowlanego przygotowanego w Wieliszewie, mają być wykonane już w tym roku.

Radni województwa „sypnęli kasą”

Podczas wtorkowej sesji radni Województwa Mazowieckiego rozdysponowali blisko 330 mln złotych na inwestycje w infrastrukturę drogową, szpitale i kulturę. Wszystkie będą realizowane w latach 2017-2019. – W sumie zrealizowanych zostanie ponad 60 inwestycji, które obejmą ok. 90 km dróg, trzynaście szpitali i pięć instytucji kultury – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego. Niestety, wśród tych wszystkich inwestycji tylko jedna, ta w opisywana powyżej, dotyczy powiatu legionowskiego.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: 3 mln złotych dofinansowania na remont skrzyżowania Nowodworskiej z Dworcową"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *