Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Wieliszew: 21-latka okradała sklep w którym pracowała. Grozi jej 5 lat więzienia

Reklama

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 21-letnią Izabelę P. Młoda kobieta jest podejrzana o systematyczne okradanie sklepu, w którym pracowała. Właściciel swoje straty wyliczył na kwotę około 500 złotych. 21-latka już usłyszała zarzuty i oczekuje na rozprawę sądową. Za czyn, którego się dopuściła grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

– Wieliszewscy policjanci uzyskali informację, że pracownica jednego ze sklepów w gminie Wieliszew okrada swojego pracodawcę. Z ustaleń wynikało, że 21-letnia Izabela P. dokonała kradzieży artykułów spożywczych i pieniędzy z kasy fiskalnej na łączną kwotę ponad 500 złotych. Policjanci zatrzymali podejrzaną kobietę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Izabeli P. zarzutu kradzieży – informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

21-latka przyznała się do winy, tłumacząc że kradła aby samodzielnie wynająć mieszkanie. O przyszłości młodej kobiety zdecyduje sąd. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. Nie pisałem, że kara ma być taka sama jak przestępstwo. Czytaj ze zrozumieniem. A tak na marginesie: Adekwatny znaczy to samo, co odpowiedni, i tak jak drugie z tych słów może się obyć bez przyimka.
    Mirosław Bańko, PWN. Gradację kar znajdziesz w kodeksie karnym.

  2. Nie do końca rozumiem pierwszy akapit, ale chyba chodzi o: adekwatnie do popełnionego przestępstwa? Tzn za zabójstwo – kara śmierci, za jazdę po pijanemu – kara za próbę zabójstwa, za kradzież ostatniego “kawałka chleba” jeśli ktoś umrze z głodu – kara za zabójstwo, itp. Co do sądu to już mieliśmy ostatnio przykłady jego sprawiedliwości! Co do gustu, jeśli ktoś by mnie okradł, wolałbym odszkodowanie, zamiast byle jakiego sprzątania złodzieja. A tu, poszkodowany ma być na prawie, a nie przestępca!

  3. KARA POWINNA BYĆ STOSOWNA DO POPEŁNIONEGO PRZESTĘPSTWA I MIEĆ CHARAKTER WYCHOWAWCZY, A SPOSÓB JEJ WYKONANIA OKREŚLA SĄD. Na mój gust, w tym przypadku, wystarczyłby obowiązek codziennego odśnieżania (lub zamiatania) terenu wokół sklepu, osobiście przez złodziejkę….

  4. Tu jest właśnie problem, każdy jeśli myśli o karze, chce więzienia! A tu nie tak powinno być. Dotkliwa kara finansowa, tak aby złodziej długo o niej pamiętał. Więzienie to ostateczność, która kosztuje nas, podatników.

  5. Złodziejka dobrowolnie podda się karze i dostanie 2 lata na “zawiasach”. Tak wygląda w praktyce zagrożenie karą 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close