Reklama

KulturaLegionowskiWiadomości

Wieliszew: 17 września startuje „Mazur 2021”

Reklama

Przed nami 20. edycja najważniejszego wydarzenia w kalendarzu tańców polskich. Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2021” odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę (17-18.09) w Wieliszewie. Wstęp wolny.

Reklama

Przed nami jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Powiecie Legionowskim, które w randze Mistrzostw Polski Wieliszew gości po raz trzynasty! W dniach 17-18 września na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentują się najlepsze pary z niemal wszystkich ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych. Zmagania 137 par tanecznych w ośmiu kategoriach będzie można również zobaczyć on-line – transmisja na żywo w serwisie youtube.com na kanale OK Wieliszew.

Mazur 2021 będzie również okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia CIOFF® – największej na świecie organizacji folklorystycznej, stąd patronat honorowy nad wydarzeniem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Tegoroczna edycja jest szczególną – organizowaną po półtorarocznej przerwie i w reżimie sanitarnym, spowodowanym wciąż trwającą pandemią. Oznacza to, że na widowni obowiązywał będzie limit 250 gości, pamiętać trzeba będzie o zakrywaniu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu 1,5 m.

Program (hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie)

piątek 17 września, godz. 16-19.30:
– otwarcie, Konkurs (zmagania kat. I)
– eliminacje i ćwierćfinały Mistrzostw Polski (kat. II-VIII)
– dekoracja finalistów kat. I

sobota 18 września:
– 10-12: półfinały Mistrzostw Polski (kat. II-VIII)
– 16-19.30: oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski,
– finały Mistrzostw Polski, dekoracja i pokazy mistrzów, zakończenie
– podziękowania współorganizatorom, partnerom, patronom i sponsorom MAZURA 2021
– dekoracja finalistów I pokazy mistrzów.

Mazur po raz 20.

Wieliszewski „Mazur” to ogólnopolskie wydarzenie kulturalno-sportowe relacjonowane przez lokalne i krajowe media. Wieliszew – jeden z najmniejszych ale i najprężniejszych ośrodków tańca polskiego w kraju, jednocześnie siedziba regionu centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® – gościł już 19. edycji konkursu, w tym dwunastokrotnie taneczne Mistrzostwa Polski. Celem wydarzenia jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Podzielone na kategorie wiekowe pary rywalizują na parkiecie w krakowiaku, polce, mazurze, kujawiaku i oberku. Rokrocznie w konkursach tańców polskich organizowanych w Wieliszewie bierze udział około pół tysiąca uczestników wraz z instruktorami i osobami towarzyszącymi z całej Polski, w tym silna reprezentacja gospodarzy – Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”.

Oficjalna strona wydarzenia – www.mazur.wieliszew.pl

Mat. OK Wieliszew

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button