Reklama
KulturaPo godzinach

Widzę, czuję, marzę w NOK-u

Wystawa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pt. „Widzę, czuję, marzę” została zaprezentowana w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Reklama

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Zaprezentowana 9 października wystawa była okazją do podziękowań artystom za kreatywność i nowe spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Padły wówczas słowa wdzięczności dla organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowa i Powiatu Legionowskiego, dzięki którym co roku odbywa się wiele imprez artystycznych i sportowych, w tym wystawy twórczości uczniów prezentującej się tu szkoły. Wernisaż wystawy został wzbogacony o występ chóru i solistów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pod kierownictwem Grażyny Adamczyk.

Wystawa pt. „Widzę, czuję marzę”, pokazała, iż niepełnosprawność nie skazuje nas na bierność w swoim życiu, a być może jest okazją do nowego rozdziału. Szczególnie jest to możliwe w takiej dziedzinie życia jaką jest sztuka. Wystawę prac, jakie zostały zaprezentowane można nazwać “Fascynującą podróżą w głąb siebie”.- mówi Marek Rączka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Mazowieckim. Byłem pod wrażeniem poczucia piękna i sposobu w jaki niepełnosprawni potrafią wyrażać siebie. Zachęcam do odwiedzenia wystawy bo naprawdę warto – dodaje rozmówca.

Kolorowe, pełne ciepła i nasycone emocjami twórców obrazki, namalowane pod wpływem artystów powiatu legionowskiego, obok nich prace wykonane z prasowanej słomy wykonane na warsztatach z Mieczysławem Krzymowskim oraz różnej wielkości i kształtów rzeźby zrobiły na zaproszonych gościach niesamowite wrażenie.

Wystawa będzie dostępna w NOK w Nowym Dworze Mazowieckim do końca października bieżącego roku.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button