Reklama

CiekawostkiLegionowskiPo godzinachWiadomości

Weekend w Twierdzy Modlin? Czemu nie?

Reklama

Najdłuższy budynek w Europie, tajemnicze podziemia i zbiór unikalnych pamiątek z drugiej wojny światowej od teraz można obejrzeć w weekendy za jedyne 11 złotych. Właściciele najchętniej odwiedzanych obiektów Twierdzy Modlin połączyli bowiem swoje siły i pilotażowo oferują wspólny bilet na wszystkie atrakcje.

Reklama

„Wspólny bilet” do trzech głównych atrakcji Twierdzy Modlin to efekt współpracy Frontu Modlin, Grupy Konkret odpowiedzialnej za projekt Warszawa Modlin Smart City oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Można go kupić w każdym z wskazanych miejsc – w zależności od tego, w którym chcemy zacząć zwiedzanie. To spore ułatwienie dla turystów, którzy do tej pory często wyobrażali sobie, że Modlin – wzorem innych polskich twierdz – to stosunkowo niewielki, skupiony obszar zarządzany przez jednego właściciela. Dodatkowo bilet jest o kilka złotych tańszy niż trzy osobne wejściówki sprzedawane dotychczas i, co najważniejsze, właściciele obiektów uzgodnili między sobą maksymalnie zbliżone godziny ich otwarcia.

Wspólny bilet obowiązuje w soboty i niedziele. Można go kupić pod każdym ze wskazanych poniżej adresów. Przy każdym z obiektów znajduje się parking, z czego parkingi przy ul. Baśki Murmańskiej i Bema są parkingami publicznymi. Osobom niezmotoryzowanym poleca się rozpoczęcie zwiedzania od stacji kolejowej Modlin lub przystanku autobusowego przy ul. Ledóchowskiego.

Front Modlin (Front Księcia Warszawskiego/Schron płk. Piętki)
ul. Bema 500 (naprzeciwko parkingu przy cmentarzu fortecznym)
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
www.twierdzamodlin.pl
otwarte: 11.00-16.00
Główną atrakcją Frontu jest system podziemnych korytarzy z XIX wieku. Sprawdź, jakie tajemnice się w nich kryją.

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
ul. Baśki Murmańskiej 164
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
otwarte: 10.00-17.00
W Muzeum zgromadzono pamiątki po bohaterskich obrońcach Twierdzy Modlin z 1939 r. Miłośnikom militariów spodoba się także park z ciężkim sprzętem wojskowym i eksponaty z innych epok.

Warszawa Modlin Smart City (tarasy widokowe Wieży Czerwonej)
Al. Przewodników/ul. R. Gołąba
Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza
www.odkryjtwierdzemodlin.pl
otwarte: 10.00-18.00
Punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Twierdzy Modlin. Z Wieży Czerwonej roztacza się niezapomniany widok na panoramę dwukilometrowych koszar obronnych, tajemniczego Spichlerza, ujścia Narwi do Wisły, a przy dobrej pogodzie nawet na Warszawę.

Wspolny bilet z mapa GRAFIKA

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close