Reklama
Najważniejsze

Weekend pod znakiem procentów. Policja zatrzymała 4 pijanych kierowców

Reklama

W miniony weekend legionowscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie.

Reklama

W piątek (8.01) po godzinie 22:00 jabłonowscy policjanci zwrócili uwagę na kierującego toyotą, który nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Badanie alkomatem 53-letniego kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Następny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany cztery godziny później na terenie Legionowa przez policjantów zespołu patrolowo – interwencyjnego. 44-latek kierował oplem mając w organizmie promil alkoholu.

W sobotę (9.01) po godzinie 19:00 w miejscowości Suchocin policjanci drogówki zatrzymali trzeciego nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec powiatu wsiadł za kierownicę volvo mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Ostatni z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w niedzielę (10.01) po godzinie 16:00 na terenie Serocka. Przypadkowi świadkowie zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Kiedy tylko nadarzyła się sposobność, odebrali mężczyźnie kluczyki, tym samym uniemożliwiając mu dalsza jazdę. Wezwany na miejsce patrol policji przeprowadził badanie stanu trzeźwości 39-letniego kierowcy, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Wszystkim zatrzymanym kierowcom grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. To jest ten rodzaj patologii, którą należałoby piętnować z największą stanowczością. Surowe kary to jedyne rozsądne rozwiązanie. Ja proponowałbym nawet przemyśleć możliwość konfiskaty pojazdów. To uniemożliwi wsiadanie po pijaku za kółko tym, którzy robią to nagminnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close