Reklama

Wiadomości

Weekend – cała Europa zaprasza

Reklama

Weekend to okres, w którym wypada odpocząć po tygodniu intensywnej pracy czy nauki. Jeśli masz ochotę na oddech od swojego miasta i spędzenie czasu w ciekawy sposób, pomyśl o wypadzie na plażę lub wizytę w ciekawym mieście w Europie. Wbrew pozorom wyprawa taka nie kosztuje dużo – a dlaczego? Oto wyjaśnienie.

Reklama

Tanie podróże w Twoim zasięgu

Podróżowanie po Europie za nieduże kwoty umożliwiają tanie loty, oferowane przez kilku przewoźników. Znane firmy tego typu to AirWizz, RyanAir czy CentralWings. Oferują one bilety lotnicze do wszystkich znanych miast i rejonów Europy, jak Costa del Sol, Ateny, Rodos, Madryt, Dublin, Edynburg, Paryż czy Rzym. Lot tam i z powrotem do któregoś z tych miast to wydatek poniżej 500 złotych. Jednak jeśli chce się odpocząć w weekend, sam przelot samolotem nie wystarczy – trzeba zadbać także o całą resztę. I tu z pomocą przychodzą strony, które umożliwiają tanie wyjazdy weekendowe.

Niezapomniany weekend w rozsądnej cenie

Wyjazdy takie określane są jako “city break”. To atrakcyjne cenowo oferty, obejmujące zarówno lot w obie strony, jak też i zakwaterowanie podróżnika na miejscu. Choć płaci się za to niewiele, nie oznacza to kiepskiej jakości noclegu – są to najczęściej hotele trójgwiazdkowe. Oferty tego typu obejmują między innymi 2-3 dniowe wypady do Berlina, Paryża, Toskanii czy Budapesztu. Jak przekłada się to na ceny? Przykładowa oferta to wyjazd do Mediolanu. Przelot w obie strony oraz zakwaterowanie na trzy noce w hotelu “Berlino” (z wliczonym śniadaniem) to koszt 699 złotych! Jednak należy pamiętać, że niektóre koszty ponosi się samodzielnie – opłata nie obejmuje lokalnego podatku klimatycznego, a także transportu z lotniska do hotelu. Jest też rzeczą oczywistą, że wszelkie wejściówki do muzeów, galerii, itp. płaci zwiedzający. Jednak mając dobre zaplecze w postaci hotelu, można rozplanować sobie samodzielnie udany pobyt.

Gdzie tkwi haczyk?

Widząc takie atrakcyjne oferty można zastanawiać się, czy nie kryje się w nich gdzieś haczyk? Firma sprzedająca taki pakiet nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy w mieście docelowym – np. kiepską pogodę, zamknięte obiekty, itp. W jej gestii leży tylko zapewnienie podróżnikowi transportu i noclegu. Można jednak sprawdzić wszystko dzięki internetowi – na przykład zobaczyć prognozę pogody na czas pobytu, dostępność zabytków dla zwiedzających, itp. Dzięki temu na miejscu nie spotka turysty nieprzyjemne zaskoczenie. Tak więc w odpowiedzi na pytanie, czy w ofercie tkwi jakiś haczyk, wypada odpowiedzieć – nigdzie.

Gdzie znaleźć takie oferty

Propozycje tego typu znajdzie się łatwo przez wyszukiwarki internetowe, wpisując takie frazy jak “city break”, “tanie loty” czy “tanie podróże”.

/mat. prasowe/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close