Reklama


Biznes, praca, pieniądze

Wdrożenie WAPRO ERP – jak zacząć?

Reklama

WAPRO ERP to specjalistyczne oprogramowanie dla małych i średnich firm. W jaki sposób wdrożyć je skutecznie i bezpiecznie?

Reklama

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania w biznesie można uzyskać szereg korzyści – dotyczy to także oprogramowania WAPRO ERP, które dostarczane jest przez Asseco.

WAPRO ERP (ang. Enterprise Resource Planning) to zestaw gotowych narzędzi, które skierowane są do przedsiębiorstw działających w sektorze MŚP, czyli małych oraz średnich przedsiębiorstw. Posiadają szerokie zastosowanie w różnych branżach, kompleksowo wspierając różne obszary działalności firmy. W zależności od potrzeb WAPRO może składać się z jednej lub też z wielu aplikacji.

Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim systemy finansowo-księgowe w ramach WAPRO, a także oprogramowanie WAPRO Mag, które przeznaczone jest do obsługi sprzedaży oraz zarządzania magazynem.

Wdrożenie oprogramowania WAPRO to dla przedsiębiorstwa szansa na udoskonalenie swojej działalności. Aby uzyskać największe korzyści, WAPRO należy wdrożyć właściwie. Od czego zacząć?

Wdrożenie WAPRO – właściwe wdrożenie kluczem do najlepszych efektów

Podobnie jak przy wdrożeniach innych typów programów, także oprogramowanie WAPRO od Asseco powinno być odpowiednio dobrane oraz skonfigurowane do potrzeb użytkowników. W tym celu przeprowadza się specjalistyczną analizę przedwdrożeniową.

Analiza przedwdrożeniowa pozwala na określenie potrzeb oraz oczekiwań firmy, która chce rozpocząć korzystanie z danego oprogramowania. Dzieli się ją na analizę funkcjonalną oraz konfiguracyjną.

Funkcjonalna analiza przedwdrożeniowa pozwala na ustalenie rzeczywistych wymagań danego przedsiębiorstwa w stosunku do konkretnego oprogramowania. Kluczem jest optymalne wykorzystanie danego rozwiązania informatycznego, a przy tym uniknięcie ewentualnych błędów, awarii, przestojów i innych trudności, które mogą pojawić się przez niedopasowanie programu do oczekiwań użytkowników.

Konfiguracyjna analiza przedwdrożeniowa jest z kolei przełożeniem wcześniejszych wyników na jak najlepiej dopasowaną konfigurację dla danego oprogramowania, aby mogło ono realizować cele wdrożenia.

Wobec tego zanim oprogramowanie WAPRO ERP zostanie wdrożone, należy wykonać odpowiednią analizę przedwdrożeniową. Jej przygotowaniem zajmują się najczęściej zewnętrzni konsultanci, którzy posiadają właściwą wiedzę oraz doświadczenie w tej dziedzinie.

Po zakończeniu analizy przedwdrożeniowej można przejść do kolejnych etapów wdrożenia oprogramowania.

Etapy wdrożenia WAPRO:

  • stworzenie infrastruktury technicznej – przygotowanie odpowiedniej infrastruktury potrzebnej do korzystania z konkretnego oprogramowania zgodnie z jego wymaganiami technicznymi
  • instalacja oprogramowania – dokonanie instalacji wybranego oprogramowania na komputerach, serwerach, a także przeprowadzenie jego konfiguracji zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami
  • testy oprogramowania – zanim zainstalowany program zostanie przekazany do użytkowania, powinien być także poddany testom, które mają na celu weryfikację poprawności jego działania oraz potwierdzenie zgodności ze specyfikacją
  • migracja danych – jako że oprogramowanie, w tym WAPRO wykorzystuje konkretne dane, te wymagane do prowadzenia działalności powinny być przeniesione z obecnie używanego programu do nowego
  • uruchomienie – po zakończeniu wszystkich powyższych etapów następuje uruchomienie oprogramowania, czyli udostępnienie go dla użytkowników

Dodatkowo, wdrożenie oprogramowania, na przykład WAPRO Mag czy systemu finansowo-księgowego WAPRO może obejmować także przeprowadzenie szkoleń pracowników dotyczących obsługi programu.

Wdrożenie wykonaj z zaufanym partnerem WAPRO

Jako że wdrożenie oprogramowania WAPRO jest procesem składającym się z wielu etapów, z których każdy powinien być realizowany z największą starannością, najlepiej powierzyć te działania ekspertom w tej dziedzinie – partnerom WAPRO. Wówczas ryzyko związane z nieprawidłowym wdrożeniem jest zminimalizowane.

Partnerzy WAPRO zapewniają swoim klientom kompleksowe wsparcie w ramach wdrożenia oprogramowania tego rodzaju oraz pełną gamę dodatkowych usług, które związane są z wdrożeniem czy szkoleniami.

Profesjonalne usługi w tym zakresie oferuje firma IT Center z Warszawy, która wykonała już wiele udanych wdrożeń programów WAPRO, w tym także WAPRO Mag oraz systemów finansowo-księgowych WAPRO dla swoich klientów.

Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close