Wczoraj w piekarni odbyła się Cegła

Pomimo liczebnej przewagi metalowe kapele mogły liczyć na Cegle tylko na nagrody publiczności – jury doceniło tym razem trudny do sklasyfikowania zespół Zielone Ludki z Działdowa, twórczo rozbudowujący szlachetne rytmy reggae o elementy rocka, bluesa i innych pokrewnych gatunków. Po raz pierwszy na IX edycji Cegły pojawili się goście z zagranicy – grupa Wolfshade z Białorusi.

Wolfshade z Białorusi

IX edycja Cegły, która odbyła się w upalny, czerwcowy weekend (12 i 13 VI) w Piekarnia Cafe w Legionowie, stała się widownią muzycznych zmagań jedenastu zespołów, reprezentujących różne gatunki. Przewagę liczebną miały zespoły posługujące się metalowym brzmieniem i stylistyką. Wśród nich żelazną perfekcją harmonii, błyskotliwą skalą wokalu i rzadko obecną dziś na scenie metalowej melodyjnością kompozycji wykazał się zespół Wolfshade z Brześcia na Białorusi. Ci pierwsi w historii przeglądu goście z zagranicy, nieco starsi od pozostałych uczestników, uczynili zatem IX Cegłę imprezą międzynarodową, i, miejmy nadzieję, tak już zostanie. Nieco cięższe i bardziej kanciaste brzmienie legionowskiej kapeli Insecure zostało bardzo gorąco przyjęte przez publiczność, która przyznała grupie nagrodę za drugi dzień przeglądu. Nagrodę ufundował Starosta Legionowski Jan Grabiec.

Inesecure z Legionowa

Licznych zwolenników zabawy pod sceną znalazły też mocne dźwięki wydawane przez występujące tego samego dnia: Radiators ze świętokrzyskiego, Exanimis ze Szczytna i Grand Damage z Warszawy. Nieco łagodniejszą i bardziej nostalgiczną odmianę metalu zaprezentował debiutujący skład o nazwie Toys in the Gutter z Legionowa. Dynamiczna rytmika i przekonujące poprawną harmonią kompozycje grupy Ultramagenta z Warszawy, połączone z mocnym, żeńskim wokalem, przyniosły tej grupie nagrodę publiczności przyznaną za pierwszy dzień przeglądu, ufundowaną przez Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego.

Ulramagenta z Warszawy

Drugi z niezaszufladkowanych składów – Zielone Ludki z Działdowa – tkwiące korzeniami w muzyce reggae, ale wypuszczające świeże pędy w stronę wszystkich właściwie gatunków “sąsiednich” – punka, łagodniejszego metalu, progresywnego rocka, nie stroniące od przekonującej interpretacji rockowej klasyki zespołu Republika – po licznych dyskusjach wewnątrz jury ogłoszone zostały zwycięzcami IX edycji Cegły. Zobaczymy zatem zespół Zielone Ludki na VI edycji Legionowo Rock Festiwal już 15 sierpnia tego roku.

Zielone Ludki z Dzialdowa

(zródlo : www.moklegionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wczoraj w piekarni odbyła się Cegła"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *