Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilacja może być trwalsza i bezbolesna. Laserowa depilacja jest odpowiedzią na pragnienia wszystkich kobiet. Polega ona na dotarciu do głębokiej warstwy skóry przez specjalnie dobraną wiązkę lasera. Za pomocą w pełni bezpiecznego podgrzania włoski zostają uszkodzone i wypadają. Ta niezwykła metoda sprawia, że nie tylko można oszczędzić czas, ale też w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze.

Jak działa depilacja laserowa?

Na samym początku trzeba podkreślić, że laser nie powoduje bólu, dlatego też cały proces związany z depilacją jest bezbolesny. Odpowiedniej jakości laser diodowy działa w ten sposób, że nie ma możliwości, aby doszło do jakiegokolwiek oparzenia, czy innego nieprzyjemnego doświadczenia. Jego działanie możliwe jest głównie dzięki wytworzeniu fali, której długość to około 800 nm. Nie warto decydować się na fale o innych wartościach, gdyż dają one znacznie gorsze efekty. Dopiero laser diodowy o takich własnościach, naniesiony na skórę może usunąć owłosienie. Czasem konieczne jest jednak kilkukrotne zastosowanie, gdyż za pierwszym razem pozwala pozbyć się do 60% włosków z danego obszaru ciała. Warto podkreślić, że można go stosować zarówno na twarz, jak i nogi, ręce, czy miejsca intymne.

Częstotliwość powtórzeń

Każdej z nas zależy na tym, aby depilacja była dokładna i jak najtrwalsza. Jednak, aby uzyskać taki efekt, konieczne jest wykonanie kilku powtórzeń. Optymalna liczba to około 4 powtórzenia. Dopiero wtedy można uzyskać trwały i w pełni satysfakcjonujący efekt.

Co wpływa na konieczność powtarzania depilacji laserowej?

Głównym powodem, dla którego należy powtarzać depilację laserową aż 4 razy, jest to, że nasze włosy nie rosną w równym tempie. Przez to też znajdują się w różnych fazach rozwoju. Z depilacji najbardziej opłaca się korzystać w trakcie fazy, która wiąże się ze wzrostem anagen. Wtedy też owłosienie jest najbardziej podatne na działanie lasera. Gdyby włosy rozwijały się równo, można by było pozbyć się włosków już za pierwszym razem.

Przygotowanie skóry do depilacji

Warto podkreślić, że depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Na samym początku, w ten sam dzień, należy usunąć owłosienie. Następnie umyć dokładnie skórę, ale nie używać żadnych dezodorantów, czy balsamów. Jeśli zamierzasz depilować twarz, musisz zrezygnować z makijażu w tym miejscu. Czasem zdarza się, że posiadamy bardzo wrażliwą skórę i wtedy konieczne jest użycie kremu kojącego 8 godzin przed zabiegiem.

Kto nie powinien decydować się na depilację laserową?

Mimo iż depilacja laserowa jest bezpiecznym i prostym zabiegiem, to jednak istnieją grupy osób, które powinny z niej zrezygnować. Te osoby nie powinny korzystać z depilacji laserowej:

  • kobiety w ciąży,
  • zażywające leki, antybiotyki, leki światłouczulające, np. Deprim, dziurawiec, nagietek itd.,
  • zmagające się z nowotworem,
  • chorujące na opryszczkę, łuszczycę,
  • borykające się z aktywnymi infekcjami skóry,
  • ostrożne powinny być też osoby, które mają siwe lub blond włosy.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *