Warsztaty informatyczne dla uczniów i nauczycieli „Magiczny świat Scratcha”

9 kwietnia br. w Zespole Szkół na Piaskach zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów z legionowskich szkół dotyczące obiektowego języka programowania – Scratcha.

Po krótkim wstępie przygotowanym przez nauczycielki informatyki – p. Agnieszkę Czarkowską i p. Elżbietę Baczewską uczniowie zostali podzieleni na grupy reprezentujące gimnazjum oraz szkołę podstawową i pod kierunkiem uczniów z klasy innowacyjnej 4A szkoły podstawowej i 2B gimnazjum przystąpili do kodowania.

Każda grupa tworzyła swój projekt. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali projekt „Kot goni mysz”, uczyli się, jak zmieniać kostiumy postaci i mieli czas na własne pomysły. Gimnazjaliści tworzyli swój oryginalny labirynt z przeszkodami i niespodziankami. Po dwugodzinnej pracy, podczas wspólnego spotkania każda grupa zaprezentowała efekty swoich działań. Atmosfera w trakcie warsztatów była bardzo twórcza. Uczniowie rewelacyjnie współpracowali, a nauczyciele mogli wymienić się doświadczeniami.

/Elżbieta Baczewska/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Warsztaty informatyczne dla uczniów i nauczycieli „Magiczny świat Scratcha”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *