ReklamaArtykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Warszawskie Termopile – historia bielańskiego osiedla mieszkaniowego Huta

Reklama

Według Miejskiego Systemu Informacji osiedle Huta to część m. st. Warszawa zlokalizowana na terenie dzielnicy Bielany. Podczas II wojny światowej na tym obszarze miało miejsce historyczne wydarzenie określane jako Warszawskie Termopile. We wrześniu 1939 roku batalion 30. Pułku Strzelców Kaniowskich powstrzymał atak niemieckiej 23. Dywizji Piechoty. Historia bielańskiego osiedla mieszkaniowego rozpoczyna się w 1952 roku i obecnie ma wiele do zaoferowania mieszkańcom stolicy. Co warto wiedzieć o bielańskim osiedlu? Sprawdzamy.

Reklama

Dynamiczny rozwój osiedla na warszawskich Bielanach

Obecnie właścicielem tego terenu jest koncern ArcelorMittal, który zmodernizował wiele obiektów dawnej Huty Warszawa. Obszar staje się również atrakcyjnym miejscem dla inwestycji mieszkaniowych. Tereny przemysłowe i poprzemysłowe sukcesywnie przekształcają się w dzielnice usługowo-biurowe, handlowe czy prestiżowe osiedla. To kluczowe zmiany, które zachodzą od wielu lat w strukturze przestrzennej dzielnicy Bielany. Huta leży w zasięgu dużych kompleksów leśnych, takich jak: Kampinoski Park Narodowy, Las Młociny oraz Las Bielański.

Po oddaniu do użytku Metra Młociny tereny otaczające zakład cieszą się dużym zainteresowaniem wśród deweloperów. Obszar wyłączony z produkcji hutniczej przeznaczony jest na zabudowę mieszkaniowo-usługową. Plany zagospodarowania przestrzennego obejmują budowę nowoczesnych osiedli dla około 8 tys. mieszkańców. Wiele inwestycji ma charakter kameralny. Oferta deweloperów dotyczy jednorodzinnych domów wolnostojących lub w zabudowie bliźniaczej oraz lokali mieszkalnych znajdujących się w dwukondygnacyjnych budynkach.

Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Huta

Nowoczesne budownictwo oraz dogodna lokalizacja przypadną do gustu młodym osobom i rodzinom z dziećmi. Mieszkania na sprzedaż na osiedlu Huta (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/warszawa/huta/) mają szereg udogodnień, na przykład przestronne balkony, windy oraz podziemne garaże. Na najmłodszych mieszkańców czekają kolorowe place zabaw czy sale klubowe wyposażone w sprzęt rekreacyjno-sportowy i kącik dla dzieci. Ceny mieszkań rozpoczynają się już od kwoty 7100 zł za mkw.

Zdecydowana większość nieruchomości na sprzedaż zlokalizowana jest pośród zieleni. Na osiedlu Huta przeważa niska zabudowa, która znajduje się w otoczeniu terenów rekreacyjnych. Lokalna infrastruktura umożliwia załatwienie najważniejszych spraw na miejscu. Nowe inwestycje powstają w bliskiej odległości od stacji metra Młociny oraz galerii handlowej, gdzie dostępne są sklepy, restauracje czy kluby fitness.

Podsumowanie

Osiedle Huta na warszawskich Bielanach rozwija się w błyskawicznym tempie. Deweloperzy posiadają w sprzedaży domki jednorodzinne, „bliźniaki” i mieszkania o różnych metrażach – nawet o 200-metrowej powierzchni. Do wielu lokali mieszkalnych przynależy ogródek, balkon lub taras. Bez względu na obecną sytuację związaną z COVID-19, budowa nowoczesnych osiedli trwa w najlepsze. To idealne miejsce dla młodych małżeństw z dziećmi, którym zależy na ciszy i spokoju z dala od zgiełku miasta. Wygoda mieszkania na osiedlu Huta w Warszawie idzie w parze z atrakcyjnymi cenami nieruchomości.

Opracowanie: GetHome.pl

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close