Reklama
Dobrze Wiedzieć!Zdrowie

Warszawskie statystyki nadużywania alkoholu – esperal w walce z niebezpiecznym nałogiem w pandemii

Reklama

Z najnowszych statystyk zaczerpniętych od PARPA wynika, że aż kilkanaście procent dorosłych Polaków nadmiernie spożywa alkohol. Warszawa szczególnie niechlubnie wyróżnia się na mapie kraju.

Reklama

Warszawa a problemy z alkoholem wymagające leczenia?

Najnowsze badania jasno wskazują rejony Warszawy, w których statystyczne wystąpienie problemów alkoholowych jest wyższe. Należy do nich przede wszystkim Warszawska Praga, Targówek czy Żoliborz. Jednocześnie rośnie również chęć poddania się właściwemu leczeniu – zwłaszcza farmakologicznemu w placówkach ambulatoryjnych, co pozwala na kontynuację dotychczasowego życia czy pracy i nie wymaga zamknięcia w odseparowanym ośrodku odwykowym.

Coraz więcej słychać o leczeniu alkoholizmu za pomocą implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie https://nasz-gabinet.pl/warszawa/esperal/. Ze względu na sposób jej działania, zaimplantowana wszywka zniechęca uzależnionego do spożywania większych ilości napojów wyskokowych. Opiera się to na zasadzie tzw. terapii awersyjnej. Czy tego typu leczenie może wiązać się z powikłaniami? Jakie są skutki leczenia esperalem i co sądzą o tym Warszawiacy?

Czym dokładnie jest Esperal? – zaszycie alkoholowe w Warszawie

Esperal to nic innego jak wszywka alkoholowa oparta na substancji czynnej – Disulfiram. Sama wszywka zawdzięcza swoją nazwę sposobowi jej implantacji. Małe tabletki zaszywane są pacjentowi podpowięziowo. W praktyce oznacza to, że są przez pacjenta niewyczuwalne i – co najważniejsze – niewidoczne i dyskretne. Sama kuracja za pomocą wszywek alkoholowych zaliczana jest do rodzaju awersyjnych. Oznacza to, że po odpowiednim czasie stosowania substancji disulfiram, uzależniony nabędzie awersji do dalszego spożywania napojów alkoholowych.

Esperal Warszawa – jak lek działa na organizm?

Na początku warto zaznaczyć, że Disulfiram (główny składnik wszywki alkoholowej nazywanej także Esperalem) nie jest sam w sobie szkodliwy dla organizmu. Jest to substancja całkowicie bezpieczna – w przypadku braku kontaktu z alkoholem jej obecność w organizmie pozostaje niezauważona.

Po wypiciu alkoholu esperal hamuje jego naturalny metabolizm, co przekłada się na wywołanie silnych i trudnych do zbagatelizowania dolegliwości bólowych – przypominając te pojawiające się przy ostrym zatruciu alkoholowym. Takie działanie utrzymuje się nawet do 10 godzin po spożyciu alkoholu.

Wszywka alkoholowa działa w okresie 8-10 miesięcy, chociaż zależy to w większości od indywidualnych parametrów pacjenta. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by po tym okresie zaszyć się ponownie i kontynuować ten rodzaj leczenia profilaktycznie w przyszłości by pozostać w ciągłej abstynencji.

Wszywka alkoholowa a dolegliwości w połączeniu z alkoholem

Wszywka alkoholowa działa natychmiast po wypiciu. W praktyce reaguje na alkohol zaledwie w kilka minut od jego spożycia.

Charakterystycznymi objawami, jakie mogą towarzyszyć w połączeniu Esperalu z alkoholem są między innymi:

  • przyspieszona akcja serca,
  • fale gorąca,
  • zawroty głowy,
  • czy nudności.

To właśnie ze względu na nasilenie powyższych objawów, ten rodzaj terapii nazywa się awersyjnym. Pacjent nabywa wyuczonej awersji do alkoholu i z czasem przestaje po niego sięgać.

Wszywka alkoholowa pozwala na długotrwałe utrzymanie trzeźwości. Przez cały okres działania wszywki, obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Warto zaznaczyć, że przy stosowaniu się do zaleceń lekarskich, kuracja lekiem esperal jest całkowicie bezpieczna.

Wszywka alkoholowa – zabiegi leczenia alkoholizmu w Warszawie

Wszywka alkoholowa w Warszawie cieszy się sporym powodzeniem. Decydując się na ten rodzaj leczenia, należy wybrać odpowiednią placówkę, co umożliwi łatwe przejście przez całość terapii alkoholowej.

Przychodnia Nasz Gabinet miesząca się na Wilanowie od lat specjalizuje się i pomaga pacjentom przejść przez proces leczenia alkoholizmu w Warszawie https://nasz-gabinet.pl/warszawa/. Zespół lekarski chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże w umówieniu się na pierwszą konsultację wraz z dogodnym terminem w celu przeprowadzeniu odpowiedniego zabiegu.

Oferowany ambulatoryjny model leczenia choroby alkoholowej pozwala osobie uzależnionej uniknąć odwyku i zamknięcia w odizolowanym ośrodku. Wybierając kompleksowe leczenie w Warszawie, na które składa się detoksykacja i odtrucie z toksyn poalkoholowych, implantacja wszywki alkoholowej oraz terapia z doświadczonym psychoterapeutą – znacznie zwiększymy szanse na całkowite wyjście z uzależnienia i powrót do normalnego życia.

Pamiętaj, że uzależnienie od alkoholu można pokonać wdrażając odpowiednie leczenie.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Znam ten problem, mój znajomy z Targówka zdecydował się na wszywkę że względu na strach przed wystąpieniem objawów i już nie piję alkoholu..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close