Warszawska lekcja historii

foto: UG Winnica

W dniu 02.11.2012r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy zorganizował wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego dla uczestników i członków rodzin projektu „ Nasza aktywność w drodze do sukcesu”.

foto: UG Winnica

Wśród zadań realizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego jest zadanie Nr 4 „Działania o charakterze środowiskowym”. Wyjazd do Warszawy był jednym z działań zaplanowanych w ramach tego zadania.

Zwiedzanie muzeum w towarzystwie przewodnika, było ciekawą lekcją o historii naszego kraju. Możliwość przejścia kanałami – śladami powstańców, poznanie historii powstania dzień po dniu, pozwoliło odkryć na nowo znaczenie słowa „patriotyzm”. Wszyscy podziwiali siłę walki tych młodych ludzi w imię wyższych celów. Taka postawa budzi głęboki szacunek i podziw.

Obecność w muzeum, szczególnie w dniu 2 listopada, pozwoliła uczestnikom oddać hołd wszystkim tym, którzy walczyli i zginęli w Powstaniu Warszawskim. Lekcja pomogła lepiej zrozumieć, jak ważne były wartości, dla których Oni zginęli.

/UG Winnica/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Warszawska lekcja historii"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *