Reklama

KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWarszawa - wiadomości ze stolicy

Warszawa: Zamkną wjazd na most Grota

Reklama

W piątkowy wieczór (18.10) drogowcy zamykają wjazd na most Grota-Roweckiego z ulicy Modlińskiej. Kierowcy jadący od strony Legionowa, aby przekroczyć Wisłę, powinni korzystać z Mostu Marii Skłodowskiej-Curie (Północnego) lub Gdańskiego. Autobusy także będą musiały pojechać nieco inaczej.

Reklama

fot. Wikipedia

fot. Wikipedia

W piątek wieczorem rozpoczyna się przebudowa Trasy Armii Krajowej wraz mostem gen.  Grota-Roweckiego. Za dwa lata będzie tu droga ekspresowa, ale do tego czasu kierowcy muszą liczyć się ze zmianami i utrudnieniami w ruchu drogowym.

 

18 października zamkną pierwsze estakady

W piątek, 18 października zamknięte zostaną estakady w relacjach:

na prawym brzegu Wisły:
– północ – zachód (Tarchomin – most gen.  Grota-Roweckiego),
– południe – zachód (ul. Jagiellońska – most gen.  Grota-Roweckiego).

na lewym brzegu Wisły:
– wschód – północ (Most gen. Grota-Roweckiego – Gdańsk).

Kierowcy jadący z Legionowa nie będą więc mogli skręcić w prawo na most. Nadal możliwy będzie skręt w lewo na Marki lub jazda prosto w kierunku Ronda Starzyńskiego.

 

Autobusy pojadą przez pętlę na Żeraniu

Autobusy linii 186, 511, 518, 705, 735, N13, N63 realizujące wjazd z ul. Modlińskiej na most Grota-Roweckiego zostają skierowane przez pętlę ŻERAŃ FSO i rozbudowaną łącznicę Trasy Głównej S8 i pętli ŻERAŃ FSO, na której będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Na trasie zmienionej  nie obowiązują żadne dodatkowe przystanki. Trasy autobusów w kierunkach przeciwnych pozostają bez zmian.

fot. UM Warszawa

fot. UM Warszawa

Kolejne wyłączenia od 8 listopada

8 listopada nastąpi zamknięcie estakad w relacjach:

na prawym brzegu Wisły:

– północ – wschód (Tarchomin – Bródno),

na lewym brzegu Wisły:

– wschód – południe (most gen. S. Grota-Roweckiego – Wisłostrada),
– zachód – północ (Bielany – Gdańsk),
oraz przejazdu ul. Gwiaździstą.

fot. UM Warszawa

fot. UM Warszawa

Zamkną północną jezdnię na moście

Zamknięta dla ruchu zostanie również północna (w kierunku zachodnim) jezdnia główna Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej zawężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Następne wyłączenia przygotowywane są na 2014 i 2015 r. Podczas prac utrzymany będzie ruch na moście i na trasie głównej po dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.

 

Most Grota częścią drogi ekspresowej S8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna właśnie przebudowę  Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej, aby dostosować ją do parametrów drogi ekspresowej.

Najważniejsze prace to poszerzenie jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów drogowych, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Do rozebrania i zbudowania od nowa są 33 obiekty. Remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym most gen. S. Grota–Roweckiego, który zostanie poszerzony o ok. 10 m i będzie miał po pięć pasów ruchu w każdym kierunku. Remont potrwa do października 2015 r.

/wł, UM Warszawa/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close