Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuNajważniejszeWarszawa - wiadomości ze stolicy

Warszawa: Z Tarchomina do metra dojedziesz tramwajem. Podpisali umowę

Reklama

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku pasażerowie – również ci z Legionowa –  będą mogli dojechać do stacji  metra Młociny z nowej pętli tramwajowej, zlokalizowanej przy ul. Mehoffera na warszawskim Tarchominie. Szacowany czas podróży wynieść ma niespełna 14 minut. W piątek (28.02) została podpisana umowa z wykonawcą nowej trasy tramwajowej.

Reklama

Wizualizacja torowiska tramwajowego na warszawski Tarchomin, fot. ztm.waw.plWizualizacja trasy tramwajowej na warszawski Tarchomin, fot. ztm.waw.pl

Wykonawca budowy, firma ZUE S.A. wybuduje 4,5 km tak zwanego „zielonego” torowiska za ponad 64 mln złotych. Nową linię nazwano „zieloną”, bo będzie spełniała wszystkie normy związane z ochroną środowiska. Wykonawca będzie musiał także zadbać o wysoki standard estetyczny. Docelowo z pętli przy Mehoffera do stacji metra Młociny będzie kursować 31 nowoczesnych składów typu Swing.

Już planują kolejne wydłużenie trasy

Władzom Warszawy marzy się kolejne wydłużenie tarchomińskiej linii tramwajowej. Trwają właśnie przygotowania do złożenia wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na realizację kolejnej budowy torów – tym razem aż do Winnicy. Choć na razie nie wiadomo, kiedy budowa mogłaby się rozpocząć, to już teraz pewnym jest, że wydłużenie trasy pozwoli mieszkańcom Legionowa i Jabłonny  jeszcze szybciej dostać się do stacji metra na Młocinach. Czas podróży z Winnicy do metra ma wynieść 21 minut. Nie jest wykluczone, że docelowo tramwaje z Winnicy będą mogły jeździć także, przez Bielany i Żoliborz do Centrum.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close