ReklamaArtykuł SponsorowanyKulturaPo godzinach

Warszawa tętni życiem – oto, gdzie nie może Cię zabraknąć

Reklama

Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale w dodatku stolica rozrywki, kultury i imprez, których nie zapomnisz przez długi czas. Od projektów komercyjnych i mainstreamowych koncertów, przez występy artystów, którzy próbują się dostać do mainstreamu, po eventy z gwiazdami niszowymi, które lubią miejsce, w którym się znajdują. Dla każdego znajdzie się coś wartego uwagi – przekonaj się o tym sprawdzając nasze propozycje.

Reklama

Królowie alternatywy w Warszawie

To jedna z tych imprez w Warszawie, która sprawi, że będziesz żałować, jeśli ją opuścisz. Mowa o koncercie zespołu Bon Iver, który 5 listopada odwiedzi warszawski Torwar, by zachwycić tutejszą publiczność. Bon Iver jest jedną z najważniejszych grup alternatywnych na świecie, szeroko rozpoznawalną, ambitną i uwielbianą przez fanów. Zadebiutował w 2008 roku wydając krążek „For Emma, Forever Ago” i od razu stając się jednym z najważniejszych zespołów alternatywnych na świecie. Pierwsza płyta została wydana w zaledwie 500 egzemplarzach, ale szybko okazało się, że to za mało i konieczna była kolejna, większa produkcja. Następne krążki tylko potwierdziły fenomen tego zespołu. Ostatnia płyta wydana w 2019 roku zajęła pierwsze miejsce wśród najlepszych albumów folkowych i indie w USA i znalazła się na podium w zestawieniu najlepszych płyt rockowych i alternatywnych zeszłego roku. Teraz polska publiczność będzie miała okazję zapoznać się bliżej z twórczością grupy Bon Iver.

Pentatonix po raz pierwszy w Polsce

Na to wydarzenie czekało wielu – mowa o koncercie Pentatonix w Warszawie. Zespół po raz pierwszy odwiedzi Polskę 18 maja 2021 roku i zagra na warszawskim Torwarze. To nie tylko pierwszy występ grupy w naszym kraju, ale i jedyny w Polsce.

Pentatonix to zespół muzyczny składający się z 5 artystów, a każdy z nich śpiewa… acapella. Całość tworzy brzmienia z pogranicza popu, dubstepu, reggae, electro, hip-hopu oraz muzyki klasycznej. Poza autorskimi utworami, Pentatonix wykonuje także znane i lubiane kawałki pop oraz popularne świąteczne przeboje. Grupa cieszy się dużą popularnością oraz uznaniem krytyków – na swoim koncie ma trzy nagrody Grammy, a ich wydania szybko pokrywały się platyną oraz złotem. Pentatonix jak dotąd sprzedało 10 milionów płyt na całym świecie, ich kanał na YouTube obserwuje ponad 17 milionów fanów, a filmy zespołu zostały odtworzone ponad 4 miliardy razy. To niesamowite widowisko dla fanów oryginalnych brzmień z pewnością jest godne uwagi i udziału.

Warszawski występ Rhye

Już 25 listopada w warszawskim klubie Palladium pojawi się Rhye. To projekt powstały w 2012 roku, na początku owiany tajemnicą. Swoją tożsamość artyści ujawnili rok później, po wydaniu debiutanckiego krążka „Woman”. Płyta została doskonale przyjęta przez krytyków – muzykę Rhye określono jako pełną emocji, spokojną elektronikę połączoną z R&B. Rhye odwiedzi Polskę po raz kolejny w ramach europejskiej trasy koncertowej. Szykuje się wspaniałe widowisko, w którym warto wziąć udział.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close