Reklama

Po godzinach

Wakacyjne inspiracje

Reklama

Czas wakacji kojarzy się z upalnym latem i wypoczynkiem. Te wyjątkowe dwa miesiące niosą wiele emocji zanim się zaczną, w trakcie ich trwania, a także długo po ich zakończeniu. Przed rozpoczęciem wakacji żyjemy emocjami dzieci, które starają się godnie zakończyć rok szkolny i walczą o jak najlepsze oceny. W międzyczasie, poszukujemy dla nich zajęć oraz miejsc pobytu podczas wakacji, zanim przyjdzie czas urlopu. Nie mniej czasu poświęcamy na poszukiwania i  wybór interesującego miejsca na jego spędzenie. Ogromną sztuką jest wybrać cel podróży, który zadowoli wszystkich członków rodziny.

Reklama

Jedni lubią góry, inni lubią morze, jeszcze inni nie wyobrażają sobie innego miejsca na spędzenie wolnego czasu jak tylko na wsi wśród zwierząt, lasów i ciszy. Rzeczą absolutnie nadrzędną jest właściwe wykorzystanie tego krótkiego czasu wolności od ciężkiej pracy. Wszak opowiadać o nim będziemy przez kolejnych kilka tygodni po powrocie do pracy i codzienności.

Pracownia Sztuki Czekolady, zainspirowana wakacyjnymi przeżyciami, stworzyła serię czekoladowych sztabek pod nazwą „Na Wakacjach”. Zamknięte w nich są smaki odnalezione w różnych regionach świata, zawartych w nazwach poszczególnych czekolad.

Tabliczka czekolady o nazwie „Romans w Sewilii” zabiera nas do słonecznego, hiszpańskiego miasta, w którym rośnie ponad 35 tysięcy pomarańczowych drzew. Nadzienie tej czekolady przepełnione jest świeżością sewilijskiej pomarańczy z charakterystyczną, delikatną goryczką, otoczone ciemną madagaskarską czekoladą Manjari Valrhona o nucie mocno cytrusowej lub czekoladą białą Opalys. Sewilijskie pomarańcze należą do gatunku niejadalnych, za to zapach ich kwiatów kwitnących na przełomie marca i kwietnia, nie pozwala już nigdy zapomnieć o tym miejscu. Podobnie jest z tabliczką czekolady „Romans w Sewilli” – jak ją raz spróbujesz, już nigdy jej nie zapomnisz i pokochasz na zawsze.

Damaszek – syryjskie miasto, w którym trudno zjeść coś bez dodatku pistacji. To właśnie z tego kraju pochodzą najlepsze zielone orzechy. Damasceńskie lody waniliowe czy budyń z drobno posiekanymi pistacjami to desery, których koniecznie trzeba spróbować będąc w tym mieście. „Wieczór w Damaszku” to tabliczka czekolady, która zabiera nas do tego kraju, niosąc czysty smak syryjskich pistacji otoczonych wyraźnie waniliową mleczną czekoladą Tanariva Valrhona.

„Spacer na Capri” to tabliczka czekolady, która swoim wyraźnie cytrynowym nadzieniem przypomina nam te olbrzymie cytryny z bardzo grubą skórką rosnące na wyspie Capri. Wyśmienita cytrynowa pianka zamknięta w mlecznej lub ciemnej czekoladzie Valrhona, zadowala gusta najbardziej wybrednych amatorów nadziewanych czekolad.

Po powrocie z wakacji, podziel się z nami wyjątkowymi smakami, które zachwycą Cię podczas pobytu w jakimś szczególnym kraju. A my zamkniemy ten smak w wyjątkowej tabliczce nadziewanej czekolady i zadedykujemy ją właśnie Tobie. Do zobaczenia w pracowni Sztuki Czekolady!

Gabriela Wesół

Z wykształcenia menedżer, z zawodu menedżer marki francuskiej czekolady Valrhona, z zamiłowania kreatorka smaków cukierniczych dla Sztuki Czekolady i współtwórczyni marki.
www.sztukaczekolady.pl

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close