Reklama

Artykuł SponsorowanyDobrze Wiedzieć!

Wakacje z winem, czyli uroki enoturystyki

Reklama

Jeśli lubisz wino, malownicze krajobrazy i nowe smaki, to pokochasz enoturystykę. Sprawdź, dokąd i kiedy pojechać na niezapomniane wakacje z winem.

Reklama

Enoturystyka – co oznacza i komu jest dedykowana?

Enoturystyka to po prostu podróże dla miłośników wina. Bez względu na to, czy wolisz leniwe wakacje na łonie natury czy aktywny program kulturalny, wśród propozycji enoturystyki znajdziesz coś dla siebie. Targi i festiwale winiarskie, degustacje z komentarzem winoznawcy, a może zwiedzanie winnicy? Wycieczka do miejsc produkujących wina pozwala przekonać się, jak Twój ulubiony szczep czy gatunek smakuje z lokalnymi potrawami oraz poznać ciekawe regionalne tradycje.

Polecana turystyka winna w Europie

W Europie regiony o dużym zagęszczeniu winnic, produkujące doskonałe trunki to:

Polecana turystyka winna na świecie

Z kolei jeżeli marzy Ci się Nowy Świat, wypróbuj win w:

Polecana turystyka winna w Polsce

Nie trzeba jednak dalekich wypraw i wielkich pieniędzy, aby odkryć nowe smaki. Ciekawą inicjatywą jest Lubuski Szlak Wina i Miodu z ponad 50 miejscami, gdzie możesz doświadczyć bogatej historii winiarstwa i pszczelarstwa tego malowniczego regionu.

Na szlaku leży wielokrotnie nagradzana Winnica Miłosz. W tym pięknym miejscu spróbujesz zarówno tradycyjnych szlachetnych odmian winorośli, jak Pinot Noir czy Traminer oraz nowoczesnych szczepów: Zweigelta, Dornfelera i Aliberneta.

Wydarzenia związane z winem

Do winnicy jedź podczas winobrania, czyli jesienią. Warto sprawdzić, czy w okolicy miejsca, które nas interesuje, nie odbywają się wydarzenia związane z winem.

Przykładowo Winnica Miłosz położona jest zaledwie 15 km od Zielonej Góry, w której 4-12 września obchodzone jest Winobranie. Największe święto wina w Polsce to doskonała okazja, by spróbować lokalnych trunków, ale też wziąć udział w koncertach, zabawach plenerowych czy zawodach sportowych.

W tym samym mieście 17-20 czerwca 2021 r. odbywa się Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic. Degustacjom win z ponad 25 winnic charakteru doda zwiedzanie niedostępnych na co dzień tradycyjnych podziemnych winiarskich piwnic. Zaciekawić Cię mogą także plenerowe pokazy filmów o tematyce winiarskiej.

Natomiast Wine Expo Poland to wydarzenie o nieco innym profilu. Dla tych, którzy interesują się nowościami branżowymi, 5-6 listopada 2021 r. w Warszawie przygotowano targi wina. Ponad 100 wystawców i aż 2500 win to okazja do prawdziwej koneserskiej uczty. Z kolei dzięki seminariom i cyklowi masterclass pogłębisz swoją wiedzę o winie.

Bez względu na to, czy wybierzesz się na eksploracje australijskich winnic czy może na początek na targi w Warszawie, mamy nadzieję, że odkryjesz wyjątkowe smaki.

Zanim zarezerwujesz bilet na inny kontynent, zamów wina z Wybieramwino.pl i znajdź swoją ulubioną destynację.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button