W Serocku działa Środowiskowy Dom Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy funkcjonuje od 1 grudnia 2010 roku. Działa przy ul. Wyzwolenia 31 w Serocku, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Oferuje 30 miejsc dla osób z terenu powiatu legionowskiego. Obiekt jest przystosowany do przebywania osób niepełnosprawnych, wyposażony w podjazdy i windę. Tel. 22 782 68 43, e-mail: [email protected], www.integracjaserock.pl.

Jak mówi “Wikipedia” Środowiskowy Dom Samopomocy jest jednostką organizacyjną resortu pomocy społecznej, działającą na zasadach zadania zleconego samorządom, fundacjom, stowarzyszeniom. Do zadań ŚDS-ów należy budowanie sieci oparcia społecznego, przygotowanie do życia w społeczeństwie i funkcjonowania w środowisku osób przewlekle psychicznie chorych i osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Podstawy prawne funkcjonowania ŚDS to Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz Ustawa z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego.

Serocki Środowiskowy Dom Samopomocy przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną, mających trudności w sferze integracji społecznej. Główne cele ośrodka to:

* rehabilitacja osobista i społeczna uczestników w różnych sferach funkcjonowania zmierzająca głównie do poprawy zaradności i samodzielności życiowej
* integracja uczestników ośrodka oparta na wzajemnym zaufaniu
* budowanie w świadomości osoby niepełnosprawnej realnego wizerunku siebie
* przełamywanie schematów postrzegania osób niepełnosprawnych jako wiecznych dzieci

Poniżej zamieszczamy ulotkę ze szczegółowymi informacjami na temat działania ŚDS w Serocku. Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

(źródło: UG Serock)

REKLAMA

1 raz komentowano artykuł "W Serocku działa Środowiskowy Dom Samopomocy"

  1. Miejsce super Pani Maria kucharka robi pyszne jedzenie, wokół piękne krajobrazy?polecam

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *