W piątek strajk na kolei?

Jutro (23.01) późnym popołudniem dowiemy się, czy kolejarze z Mazowsza przystąpią do strajku – informuje TVN24. Gdyby tak się stało, to mieszkańców Legionowa i Nowego Dworu czeka komunikacyjny „czarny piątek”. Pociągi mają stanąć w godzinach porannego szczytu, między 7.00, a 9.00.

fot. sxc.hu

Na razie nie wiadomo, w których częściach kraju i w jakich kolejowych spółkach strajk zostanie przeprowadzony. Ta decyzja, na którą czekają miliony pasażerów, zostanie podjęta w środę po godz. 16.00 na spotkaniu Komitetu Strajkowego – powiedział w telewizji TVN24 Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Jak powiedział Miętek w strajku mają wziąć udział trzy największe związki zawodowe kolejarzy, które skupiają 90% pracowników kolei. Niewykluczone, że strajk będzie miał charakter ogólnopolski.

Kolejarze grożą strajkiem, bo bronią swoich ulg. Zarząd PKP chce zmniejszyć kolejarzom ulgę na przejazdy pociągami z dotychczasowych 99% na 80%. Prawo do ulgi mają także stracić emerytowani pracownicy kolei oraz dzieci kolejarzy. Związki zawodowe kategorycznie się temu sprzeciwiają.

/TVN24,wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "W piątek strajk na kolei?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *