Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

W niedzielę zmienią rozkład jazdy SKM i KM

Reklama

W najbliższą niedzielę (18.10) zmienią się rozkłady jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Dla mieszkańców powiatu legionowskiego zmiany nie są radykalne, ale warto jednak przed wyjściem na pociąg sprawdzić nowy rozkład.

Reklama

SKM

Najmniejsze zmiany czekają pasażerów linii S3. Od 18 października godziny odjazdów pociągów zostaną nieznacznie przesunięte w stosunku do obecnego rozkładu.

Większe, ale nie rewolucyjne zmiany czekają również pasażerów linii S9. W dalszym ciągu, z powodu remontu mostu kolejowego oraz prac na Dworcu Warszawa Gdańska ruch pociągów na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Gdańska odbywać się będzie jednym torem. Największa zmiana dotyczy kursu realizowanego do przystanku Warszawa ZOO (przyjazd o godzinie 7.58). Od 18 października pociąg – w celu zmniejszenia nierównych odstępów pomiędzy poszczególnymi kursami – będzie docierał z Legionowa na stację Warszawa ZOO o godzinie 8.38. Jak informuje ZTM nieznacznie zmienią się również godzinny odjazdów części innych kursów.

Uwaga! Od 7 listopada krótsze kursy S3

Na większe zmiany w kursowaniu SKM-ek musimy się przygotować za kilka tygodni. – Od nocy z 6 na 7 listopada do 17 listopada zamknięty będzie tor podmiejski w kierunku wschodnim – informuje naszą redakcję Magdalena Potocka z Biura Prasowego ZTM. – Ruch w kierunku zachodnim będzie odbywał się standardowo. W kierunku wschodnim pociągi będą kursowały przez Warszawę Centralną lub będą kończyły kursy na stacjach Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia. Jak dodaje Potocka zmiany wynikają z prac remontowych w tunelu średnicowym.

Jak dokładnie będą kursowały SKM-ki?

Część pociągów S2 i S3 będzie kursowała przez Warszawę Centralną, a część będzie kończyła kursy na stacjach Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Pociągi S1 będą kursowały na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście (z wykorzystaniem ślepego toru). Na odcinku otwockim linia będzie miała numer S11.

Szczegółowe informacje o organizacji ruchu kolejowego, rozwiązań zastępczych oraz zasadach honorowania biletów ZTM ma podać w ostatnim tygodniu października.

Koleje Mazowieckie

– W związku z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od 18 października do 12 grudnia br. będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. – informuje przewoźnik. Tak samo jak w przypadku SKM mieszkańców naszego regionu nie czeka komunikacyjna rewolucja, ale przed podróżą koniecznie trzeba sprawdzić najnowszy rozkład jazdy.

Linki do rozkładów jazdy można znaleźć TUTAJ.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Brawo! Brawo! I jeszcze raz brawo! Ten rozkład jazdy opracował jakiś geniusz!
    W porze porannego szczytu komunikacyjnego, pomiędzy godziną 6:48 a 8:04 nie ma żadnej SKM-ki do Warszawy. Oczywiście jeżdżą jeszcze KM-y, ale niech ktoś spróbuje wsiąść do składu jadącego z Ciechanowa, Działdowa czy choćby Nasielska. Pociągi przyjeżdżają “nabite”, że trudno jest się dostać do środka. Pomijam fakt ciągłych opóźnień pociągów, które wywołują drgawki u wszystkich stojących na peronie i spieszących się do pracy (lub szkoły)
    Tak więc. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close