W niedzielę przez Legionowo i okolice przejechał “Cisowianka Mazovia MTB Marathon” (galeria)

Cisowianka Mazovia MTB Marathon Legionowo 2018, fot. organizatorzy

Były tłumy kolarzy w każdym wieku. Była świetnie zaprojektowana trasa. Były sportowe emocje i cenne nagrody. Ale były też zmiany, dzięki którym ściganie się w tegorocznym cyklu maratonów MTB Cezarego Zamany będzie jeszcze atrakcyjniejsze. 8 kwietnia w Legionowie odbył się pierwszy z zaplanowanych na ten rok popularnych w całym kraju maratonów kolarskich.

Gdy wczesnym, niedzielnym przedpołudniem parking przed Areną Legionowo stopniowo zapełniał się kolejnymi samochodami, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon Cezary Zamana osobiście dokonywał ostatnich przeglądów trasy. Otwarcie sezonu zawsze należy do szczególnych momentów. Trzeba zrobić wszystko, aby premierowa odsłona cyklu maratonów pozytywnie zapisała się w pamięci uczestników. Tych było aż 1200 – tyle osób zameldowało się na starcie, chcąc sprawdzić swoją wiosenną formę.

Do wyboru mieli kilka dystansów, będących największą tegoroczną nowością Mazovii. Fit to propozycja dla kobiet oraz młodych i początkujących zawodników. Pro i ½ Pro to bardziej wymagające wyzwania, do których podejść warto wtedy, gdy ma się już za sobą przejechane wiele kilometrów na rowerze. Oba dystanse niosą ze sobą również najwięcej emocji, terenowych przeszkód, podjazdów oraz zjazdów. Czyli kwintesencji jazdy MTB – tego, czego zawodnicy z całej Polski szukają w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Trasa w Legionowie na dystansie Pro i ½ Pro wiodła m.in. przez Wieliszewską Trasę Crossową. Liczne interwałowe fragmenty leżące na terenie Uroczyska Poniatów dały się mocno we znaki zawodnikom. Zostawili oni tam sporo energii. Emocji nie brakowało także podczas obowiązkowego zjazdu… po schodach Areny Legionowo. Była to jedna z wielu niespodzianek czyhających na kolarzy, a przygotowanych przez Cezarego Zamanę.

Na dystansie Pro triumfował Tomasz Majewski, który kilometry przejechał z czasem 02:33:41. Drugi wjechał Artur Mioduszewski z czasem 02:34:53. Trzecie miejsce zajął Łukasz Gukiewicz z czasem 02:36:05. Wśród kobiet najszybsza była Urszula Luboińska z czasem 03:07:37, za którą na metę wjechała Małgorzata Lutecka z czasem 03:10:46 oraz Zofia Sołtys z czasem 03:22:16.

Na dystansie ½Pro triumfował Paweł Baranek, który kilometry pokonał z czasem 01:37:16. Za nim wjechał Kacper Skalski z czasem 01:38:04. Trzecie miejsce zajął Dominik Jakubowski z czasem 01:38:05. Wśród kobiet najszybsza była Szymczak z czasem 01:49:18, za którą na metę kolejno wjechały: Izabela Macutkiewicz z czasem 01:54:29 i Izabela Kamińska z czasem 01:59:01.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to nie tylko rywalizacja dorosłych. To także promocja fizycznej aktywności i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Od lat podczas każdego maratonu odbywają się zawody z Rybką MiniMini. W Legionowie na rowerkach biegowych jeździło ponad 100 maluchów do 6. roku życia.

Późnym niedzielnym popołudniem, gdy wszystkie liczne nagrody zostały już wręczone, a legionowski parking przed Areną powoli pustoszał, Cezary Zamana mógł być zadowolony z przebiegu inauguracji Mazovii. Mógł, ale myślami był już na trasie w Ciechanowie, gdzie 22 kwietnia odbędzie się drugi maraton tegorocznego cyklu MTB.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "W niedzielę przez Legionowo i okolice przejechał “Cisowianka Mazovia MTB Marathon” (galeria)"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *