W niedzielę marsz pamięci dla Rafała. Za kilka dni debata o bezpieczeństwie

W najbliższą niedzielę (22.03) ulicami Legionowa ma przejść marsz pamięci dla Rafała, 19-letniego mieszkańca Legionowa, który zmarł tragicznie 9 marca, po policyjnej interwencji. Dokładna trasa tego marszu nie jest jeszcze znana, ale właściwie pewne jest, że nie przejdzie on przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji. Szczegóły są obecnie dopinane przez rodzinę zmarłego nastolatka z władzami samorządowymi.

Z wnioskiem o zorganizowanie marszu wystąpił Piotr Krasicki, ojczym nastolatka. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 14:00 na tyłach urzędu skarbowego, w miejscu feralnej interwencji policji wobec Rafała i jego kolegów. Następnie uczestnicy mają przejść do ronda przy ratuszu i dalej chodnikiem, wzdłuż ulicy Piłsudskiego do Rynku Miejskiego. Tam na zakończenie zgromadzenia przewidziana jest krótka modlitwa.

Prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski podczas zorganizowanego w środę birefingu prasowego w Starostwie Powiatowym w Legionowie wyraził nadzieję, że marsz pamięci dla Rafała odbędzie się w ciszy, spokoju i zadumie – bez agresywnych zachowań.

Będzie debata publiczna z policją

Niestety podczas środowego briefingu dla dziennikarzy zabrakło funkcjonariuszy policji, choć byli oni przez władze samorządowe zaproszeni. Jednak, jak zaznaczył prezydent Smogorzewski w przyszłym tygodniu w legionowskim ratuszu planowane jest zorganizowanie specjalnej debaty społecznej o bezpieczeństwie z udziałem zarówno mieszkańców, jak i policjantów. Na debatę władze zapraszają szczególnie ludzi młodych, którzy będą mogli powiedzieć funkcjonariuszom, co boli ich w kontaktach z policją.

Debata odbędzie się w Sali Widowiskowej ratusza w godzinach wieczornych, tak, aby każdy chętny mógł wziąć w niej udział. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ma w niej uczestniczyć Komendant Stołeczny Policji, insp. Michał Domaradzki lub jeden z jego zastępców. Dokładna data debaty jest ustalana z kierownictwem KSP.

Legionowianie stracili zaufanie do policji?

Jak poinformował podczas spotkania z prasą Roman Smogorzewski, Prezydent Legionowa, po tragicznej śmierci Rafała oraz zamieszkach przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji rozmawiał z mieszkańcami i zauważył nie tylko spadek poczucia bezpieczeństwa wśród legionowian, ale również spadek zaufania do policji. Samorządowcy mają nadzieję, że to zaufanie uda się odbudować właśnie w czasie planowanej debaty.

/red/

25 razy komentowano artykuł "W niedzielę marsz pamięci dla Rafała. Za kilka dni debata o bezpieczeństwie"

 1. „spadek bezpieczeństwa”w Legionowie jest widoczny szczególnie gdy “władza” np. w sprawie ostatniej w odczuciu wielu.. staje po stronie “mieszkańców” co w tym przypadku oznacza… po stronie dresów i bandyterki stadionowej… Spadek bezpieczeństwa …powinien spowodować podanie się do dymisji panów S,G,Z…bo nic nie robią jako władza a muszą …udają że to tylko sprawa Policji …a np. „zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży” to zadanie własne samorządu …ale Panowie władza „rżną głupa „jak mówi klasyk JKM…bo wiedzą ,że Ciemny Lud to kupi… jak mawia drugi klasyk….Panowie władza od wielu lat ślizgają się po powierzchni problemów bezpieczeństwa.. Trzeba zacząć od… likwidacji ostoi Małego Łowczego czyli SM …potem mniej kasy na PR …a tak w ogóle.. DO ROBOTY Panowie do roboty ..

 2. wścibski | 22/03/2015, godz. 08:29 |

  Jak mi ktoś pod wpływem narkotyków wpadnie pod koła to mam winić za to Policję bo go wcześniej nie złapała ?
  Jak jakiś koleś po narajaniu się dostanie zwidów i napadnie byle ducha winnego przechodnia to też będzie wina Policji?

  Chciał sobie zapalić mógł zaprosić sobie kolesi do domu i w obecności rodziców jarać to zielsko a nie w miejscu publicznym jakim jest park.

  Chłopaka szkoda ale mógł pomyśleć zamiast ze strachu próbować w biegu połknąć torebkę.

  Torebka tzw. dilerka ma zamknięcie strunowe i ciężko komuś by było to połknąć bo to sztywne jest.

 3. może straciliśmy zaufanie do policji, bo bawi się z tymi zadymiarzami. Policja powinna działać ostro i stanowczo w celu egzekwowania prawa i porządku!

 4. Jak długo jeszcze dresiarze i chuligani będą ośmieszać to miasto w mediach..??? Chyba wystarczająco już zszargali opinię o Legionowie, które teraz każdy w Polsce kojarzy z dresami, chuligaństwem i ćpunami. Jak długo władze miasta będą pozwalać na tę błazenadę…?? Marsz ku pamięci przestępcy, śmiechu warte.

 5. LEGIONOWIANKA. To są święte słowa co napisałaś. Legionowscy narkomani,kibole, zadymiarze, chcą zawładnąć Legionowem. Policja powinna teraz jeszcze bardziej trzymać ich na ryj….. Jesteśmy z Policją i nie pozwolimy na bałagan w mieście.

 6. legionowianka | 21/03/2015, godz. 14:32 |

  Panie Prezydencie mieszkańcy naszego miasta mają zaufanie do Policji .Tylko rodzice nie mogą sobie poradzić z wychowaniem dzieci.Ostatnią rzeczą jest żeby Policja głaskała a nie karała.

 7. krzysztof | 20/03/2015, godz. 21:52 |

  najwyższy czas zrobić porządek w tym mieście bo niedługo strach będzie wyjść na ulicę z dzieckiem, przecież sekcję robił niezależny organ , lekarz medycyny sądowej i prokuratura – nie ma dowodów na winę Policji… czy ta banda nie wiem kogo na czele z tym “szołmenem” od siedmiu boleści to długo jeszcze będzie skakać???? panie Prezydencie obywatele Legionowa chcą spokoju!!!!

 8. cyt. “…Legionowianie stracili zaufanie do policji?…”
  Legionowianie tracą zaufanie do włodarzy

 9. kaśka jesteś niesamowita mądrego to, aż miło posłuchać

 10. Panie Prezydencie w tym mieście prócz zadymiarzy, ćpunów i kiboli mieszkają jeszcze normalni ludzie.
  Chce pan pozyskać nowy elektorat?
  Straci pan obecny
  Może być bezpiecznie w Naszym mieście.
  Policja nie ustanawia prawa, Policja egzekwuje prawo i jak do tej pory dobrze im to wychodziło. Nie może być tak, że grupka w tej chwili to już chyba “celebrytów” będzie mówiła co Policja ma robić, a czego nie.

 11. Bez przesady | 19/03/2015, godz. 17:35 |

  cyt. “…Jak poinformował podczas spotkania z prasą Roman Smogorzewski, Prezydent Legionowa, po tragicznej śmierci Rafała oraz zamieszkach przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji rozmawiał z mieszkańcami i zauważył nie tylko spadek poczucia bezpieczeństwa wśród legionowian, ale również spadek zaufania do policji. Samorządowcy mają nadzieję, że to zaufanie uda się odbudować właśnie w czasie planowanej debaty…”

  A z kim Pan Prezydent rozmawiał, z zadymiarzami?
  Będzie bezpiecznie jak pozwolicie Policjantom robić to co do nich należy, a nie zmuszać ich do tego aby kłaniali się ćpunom, zadymiarzom w pas.

 12. Drodzy Samorządowcy,
  zwyczajnie po ludzku szkoda młodego życia, ale ten chłopak zmarł przez własną głupotę, łamiąc na dodatek prawo.
  Czy nie pomysleliście Państwo, ze taki marsz jest przywoleniem dla narkomanii i bezprawia?

 13. Mieszkaniec | 19/03/2015, godz. 16:04 |

  to powinniśmy co tydzień organizować takie marsze, ile osób tygodniowo umiera w Legionowie, jest opinia biegłych. O co tu chodzi
  A może tak zorganizować marsz przeciwko chamstwu, agresji i narkotykom.

 14. Gdyby ktoś z władz pomyślał, to zorganizowałby w tym czasie marsz przeciwko narkomanii lub też ku pamięci ofiar narkomanii. Można zaprosić Monar i inne podobne organizacje, rozdawać ulotki informacyjne a nawet puścić jakiś film o tematyce. Tymczasem pozwala się kibolstwu zorganizowac kolejny marsz i zadymę, bo im tylko o to chodzi.
  Chłopaka żal, ale jego śmierć wykorzystuje się do walki z policją, gdy tymczasem za jego smierć są odpowiedzialne tylko i wyłącznie narkotyki, tak jak za śmierć wielu młodych ludzi także z Legionowa i okolic, którzy po narkotykach marnie skończyli.

 15. Faktycznie , marsz pamięci ćpuna i handlarza- duża rzecz za zgodą władz samorządowych Legionowa. Zwykli ludzie płacący podatki bez zatargów z policją z władzami samorządowymi nic nie wywalczą. Jak widać władza boi się ćpunów, handlarzy narkotykami, kiboli i tylko z nim się liczy. Pozostali mieszkańcy maja płacić podatki, bać się wyjść na ulicę i milczeć. Jeszcze jedno może ten ćpun to mieszkaniec Legionowa ale nie należy pod taką patologię podłączać wszystkich mieszkańców. W tym mieście są osoby bardziej wartościowe niż ten ćpun i to również wśród młodzieży. Władzo otrząśnij się – nie wiedziałam że patologia wami rządzi.

 16. Głupia,nie potrzebna smierc

 17. Pragnę zwrócić uwagę na sposób sformułowania powyższej wiadomości. Otóż droga redakcjo legio24 fragment “…który zmarł tragicznie 9 marca, po policyjnej interwencji.”, wskazuje bezpośrednio na winowajcę śmierci Rafała – na organy ścigania. Wydaje mi się, że prawdziwszym było by sformułowanie “…który zmarł 9 marca na skutek uduszenia przez połknięty pakunek z substancją odurzającą w trakcie policyjnej interwencji”. Chłopak nie zmarł tragicznie, tylko z własnej głupoty na dodatek łamiąc prawo. Umrzeć tragicznie, można w wypadku samochodowym lub z rąk mordercy. Tak jak poprzedni komentujący, dlaczego zezwala się na promocję narkomanii w postaci marszu pamięci, zamiast pochwalić policjantów skutecznie walczących z nią? Nie wiem i nie rozumiem tego. Proszę o sprostowanie artykułu.

 18. Romek zauważyłeś spadek poczucia bezpieczeństwa?!! No kur…a gratulacje. Najebane ćpuny rozp….ają komendę policji, tarasują ulice, miasto obstawione i sparaliżowane a ty raczyłeś zauważyć…… i jeszcze pozwalasz na jakiś jeb…ny marsz ćpunów?! Zacznij w końcu słuchać normalnych ludzi, którzy zamiast urządzać rozpierduchy ciężko pracują żeby płacić jeb…ne podatki na twoją pensję!!!!

 19. Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi ? Jaki znowu marsz? i to jeszcze władze miasta na to pozwalają dla mnie to jest jakaś większa afera bo to jest jakieś chore co się dzieje w Legionowie. Gówniarz handlował i policjanci mieli podejrzenia wiec chcieli go zatrzymać a że idiota sie udusił własnym towarem to już jego wina mógł sobie w dup…. tą samarkę włożyć a po za tym jak był by czysty nie uciekał by

 20. dla mnie urządzanie marszu dla ćpuna przez władze samorządowe jest śmieszne, prezydent ponad 50 tysięcznego miasta woli palacza marihuany i staje po jego stronie, a nie po stronie organów porządkowych państwa, jest to w pewien sposób podważanie ich roli i demonstracja braku zaufania …taka władza ma niskie poczucie odpowiedzialności

 21. Ale po co?
  W jakim celu?
  No chyba dla zadymy jakiejś…

 22. Panu Prezydentowi za mało tej żenady w Legionowie ?
  Rodzice zamiast uderzyć się w pierś to robią się za celebrytów w TV.
  Policjant to w czym zawinił, ze wody do popicia nie podał?

 23. Lutek Narożniak | 18/03/2015, godz. 19:02 |

  Niech w tą najbliższą niedzielę wpada do Legionowa „antyterrorka” plus porządne oddziały „kasków” i rozpieprzą ten marsz w zarodku, zero tolerancji dla patologi, dość już pobłażania dla rozwydrzonego gnojostwa, jak chcą robić dym to niech idą spalić sejm, senat, budynek rady ministrów. Nie dla zaćpanych i zachlanych szczyli w dresach

 24. Nie no brawo! Co tydzień organizujmy marsze poparcia dla ćpunów i dealerów narkotyków. Zaprośmy również złodziei, gwałcicieli i innych chuliganów. Zorganizujmy wspólne pikniki pod egidą władz miasta. Bądźmy jedną wielką patologiczną rodzinką.

 25. gówniarstwo pijane już nie podskoczy, mocni byli tylko przez chwile jak było tylko ze 20 policjantów, a co do bezpieczeństwa to nie od dziś wiadomo ze jak na tak duże miasto 1 czy 2 radiowozy w nocy to jest poprostu bieda…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *