Reklama

KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionu

W listopadzie Modlin obsłużył 107 tys. pasażerów

Reklama

Ponad 107 tys. obsłużonych pasażerów i 754  wykonane operacje lotnicze – to wynik działalności Lotniska w Modlinie za listopad tego roku. W sumie samoloty startujące i lądujące z podwarszawskiego portu przewiozły już ponad 1,1 mln podróżnych.

Reklama

fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin/EPMO Spottersfot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin/EPMO Spotters

W listopadzie br. Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 107 543 pasażerów i 754 operacji lotniczych. Statystycznie oznacza to bardzo wysoki wskaźnik wypełnienia samolotów,  bo  ponad 142,5 pasażera na każdy lot – tłumaczy Magdalena Bojarska z biura prasowego modlińskiego lotniska.

W  porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, Ryanair – obecnie jedyny regularny przewoźnik w Modlinie – odnotował wzrost liczby podróżnych o 17,5%.
Od początku działania portu (od 15 lipca 2012 r.) do listopada 2013 r. włącznie, lotnisko przyjęło ponad 1,1 mln podróżnych oraz ponad 8 tys. startów i lądowań.

 

Zimą z Modlina w 17 kierunkach

W sezonie zimowym z Modlina można polecieć do 17 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Budapesztu, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Cork,

Na wiosnę 2014 powrócą kierunki letnie: Chania (Kreta), Palma, Piza, Trapani (Sycylia), Bari i Marsylia.

Wraz ze wzrostem ruchu pasażerskiego, rośnie liczba nowych tras z Modlina. Ostatnio Ryanair ogłosił uruchomienie od sezonu lato 2014, 2 kierunków krajowych: do Gdańska i Wrocławia oraz 3 połączeń europejskich: do Shannon, Alicante i Salonik.

Zgodnie z zapowiedzią, w przyszłym roku przewoźnik obsłuży 1,5 miliona pasażerów. Władze portu spodziewają się jednak, że niedługo współpracę z lotniskiem nawiążą kolejne linie lotnicze i liczba ta na pewno się powiększy.

/wł, Port Lotniczy Warszawa/Modlin /

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close