VII Wieliszewski Bieg Jesieni

19:50, 15.10.2012

Po raz siódmy jesienią - a po raz trzynasty w ogóle - na ulice i przełaje wokół Wieliszewa wyruszyli miłośnicy biegania. "Trzynastka" okazała się wyjątkowo szczęśliwa. W sobotę, 13 października, mimo wcześniej ogłaszanych niesprzyjających prognoz pogody, Wieliszew przywitał miłośników biegania wspaniałą, słoneczną, niemal bezwietrzną aurą. Z takiego daru natury postanowiło skorzystać ponad 300 osób - sportowców i kibiców.

W większej niż zwykle liczbie pojawili się zawodnicy trenujący na co dzień. Nie zabrakło również osób traktujących bieganie czysto rekreacyjnie. Wszystko to sprawiło, że święto sportu, jakim jest Wieliszewski Bieg Jesieni, zamieniło się w rodzinny piknik, na którym panowała przyjacielska atmosfera. Organizatorzy zapewnili uczestnikom nie tylko świetną pogodę, ale także batony energetyczne, wodę, koszulki, gorącą herbatę z cytryną, puchary, medale i nagrody rzeczowe. Jednak głównym bohaterem tego dnia był zdrowy i przyjazny tryb życia.

Bieg na dystansie 1 km zgromadził na starcie 95 zawodników w następujących kategoriach: klasy I-III i IV-VI Szkoły Podstawowe z podziałem na dziewczynki i chłopców oraz Bieg Rodzinny drużyny 2-osobowe (osoba dorosła +dziecko do lat 12). Zwycięzcą Biegu Rodzinnego został Andrzej Ignatowicz z córką Natalią, która dystans pokonywała w wózku. W kategorii klas I-III SP dziewcząt zwyciężyła Życzyńska Natalia, w kategorii chłopców - Bartłomiej Schmalz. W grupie tej również wystartowały klasy IV-VI. I miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Reks, natomiast wśród chłopców - Piotr Kram. W biegu rodzinnym wystartowali także: Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki razem z dwoma synami - Markiem i Igorem - oraz Komendant Komisariatu Policji w Wieliszewie Artur Bartczak z córką Anią, Dyrektor SAPO Jacek Banaszek z córką Sarą.

Bieg główny, który wystartował o godz. 12.30, zgromadził 104 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans 4 km. Malownicza, zróżnicowana terenowo trasa - w przypadku Biegu Głównego przebiegająca wzdłuż Jeziora Kwietniówka oraz skrajem kompleksu leśnego Uroczyska Wieliszew - przypadła do gustu przede wszystkim miłośnikom natury.

W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsca zajmowali: junior młodszy - Monika Choinka, wśród chłopców zwyciężył Chrzanowski Daniel, junior starszy - Paulina Miller, wśród chłopców zwyciężył Dominik Nowak.

W kategorii Open kobiet zwyciężyła Maja Busma, wśród mężczyzn tej grupy I miejsce zajął Jacek Wichowski. Ostatnimi kategoriami, które startowały w biegu głównym ,były: senior kobiety i senior mężczyźni. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Szadura, a wśród mężczyzn wygrał Krzysztof Glinka. Z dystansem 4 km zmierzyli się w tym roku radny Powiatu Legionowskiego Mirosław Kado i sołtys Kałuszyna Leszek Kleiman.

Zwycięzcą VII Wieliszewskiego Biegu Jesieni został Jacek Wichowski. Najmłodszym uczestnikiem VII Wieliszewskiego Biegu Jesieni był Gniewomir Pęczek (ur. 16 września 2012), a najstarszym - Marian Kościelniak (ur. 1940). Nagrody dla zwycięzców wręczył wójt Paweł Kownacki, który w swym wystąpieniu gratulował wszystkim uczestnikom udziału w biegu, zwycięstwa najlepszym, a także wyraził zadowolenie z tak licznego udziału zawodników - w biegu wystartowało 200 zawodników.