Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachSportWiadomości

VII Legionowski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych już za nami (galeria)

Reklama

W niedzielę (18.09) na obiekcie sportowym “Orlik” na Osiedlu Piaski w Legionowie odbył się VII Legionowski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. O miano zwycięzcy i puchar zawodów walczyli policjanci i żołnierze. Mistrzami rozgrywek okazali się zawodnicy grający w barwach Centrum Szkolenia Policji.

Reklama

O tegoroczny puchar i miano najlepszej drużyny piłkarskiej rywalizowało 9 zespołów reprezentujących:

  • Centrum Szkolenia Policji z Legionowa
  • Komendę Powiatową Policji z Legionowa
  • 2. Ośrodek Radioelektroniczny z Przasnysza
  • 1. Brygadę Pancerną z Wesołej
  • 32. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej
  • Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza
  • 9. Brygadę Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z miejscowości Białobrzegi
  • Wojskowy Instytut Łączności z Zegrza
  • 2. pułk saperów z Kazunia Nowego

Wszystkie mecze – od pierwszego gwizdka głównego arbitra przebiegały niezwykle dynamicznie. Sprawność, szybkość, skuteczny drybling i kondycja fizyczna zawodników była widoczna niemal w każdym meczu.

Po zaciętych i wyrównanych zmaganiach w końcowej fazie pozostały tylko cztery drużyny. W spotkaniu o trzecie miejsce wzięły udział zespoły z 32. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej i 2. pułku saperów z Kazunia Nowego. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 0 : 1 dla 2. pułku saperów.

W finale zagrały drużyny Centrum Szkolenia Policji z Legionowa i 2-go. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza. Z debiutującą w rozgrywkach drużyną z Przasnysza wygrała reprezentacja z Centrum Szkolenia Policji stosunkiem bramek 2 : 1.

Miejsca na podium zajęli:
I miejsce – Centrum Szkolenia Policji z Legionowa;
II miejsce – 2.Ośrodek Radioelektroniczny z Przasnysza;
III miejsce – 2.pułk saperów z Kazunia Nowego

Tuż za podium na IV miejscu uplasował się 32. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej.

Najlepszym bramkarzem okazał się Błażej Kokosiński z 2.Ośrodka Radioelektronicznego. Królem strzelców został natomiast Karol Ponikiewski z CSP. Najmłodszym zawodnikiem był Adam Gadecki,  natomiast najstarszym okazał się Sławomir Gajewski, obaj 32.dywizjonu rakiet Obrony Powietrznej. Sędziami zawodów byli st. chor. szt. Tomasz Reksulak, Mateusz Makowski oraz Jakub Sienkiewicz.

Puchary i nagrody, które ufundowali Prezydent Miasta Legionowo, Pan Tomasz Wiśniewski – z Deweloper W.W. INWESTMENT WIŚNIEWSCY oraz Hurtownia Elektryczna GRODNO S.A. z Michałowa Grabiny wręczał między innymi medalista olimpijski, zapaśnik – ppor. Jacek Fafiński.

– Rozegrano szereg fascynujących meczy, a wysoki poziom drużyn wzbudzał entuzjazm wśród kibiców – mówią zgodnie organizatorzy mundurowych zawodów. Nie obyło się także bez drobnych przyjemności. W przerwach między rozgrywkami można było odpocząć w kąciku gastronomicznym z napojami, kawą, herbatą oraz zjeść kiełbaskę z grilla ufundowaną przez proboszcza, księdza pułkownika Zenona Pawelaka.

W tym roku organizatorami Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych byli: Stowarzyszenie Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców oraz proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP  w Legionowie ksiądz pułkownik Zenon Pawelak. Współorganizatorzy: Arena Legionowo, Komunalny Zakład Budżetowy w Legionowie, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, podpułkownik Krzysztof Karolak, starszy chorąży sztabowy Tomasz Reksulak, podpułkownik w stanie spoczynku Wiesław Patuła, chorąży Andrzej Czarnecki oraz radny Miasta Legionowo z ramienia Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy, pułkownik w stanie spoczynku Józef Dziedzic.

/red,Piotr Michrowski/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close