ReklamaNajważniejsze

Uwaga na smog! Zła jakość powietrza w powiecie legionowskim

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie ostrzega mieszkańców powiatu o przekroczeniu poziomu alarmowego pyłu zawieszonego PM 10 w powietrzu. Ostrzeżenie obowiązuje w dniu 18 stycznia 2021 roku, przez całą dobę. Pył PM 10 może powodować pogorszenie się samopoczucia u osób z chorobami serca lub układu oddechowego.

Reklama

Wzrost poziomu zanieczyszczeń w powietrzu to efekt ostatniej fali mrozów. Większa emisja pyłów z domowych palenisk oraz praktycznie brak wiatru uniemożliwiają samooczyszczanie się powietrza, którym oddychamy.

Smog może doprowadzić do pogorszenia się samopoczucia u osób z chorobami serca i układu oddechowego, w tym astmy. Negatywne skutki mogą odczuwać także osoby zdrowe. Istnieje także zwiększone ryzyko zachorowań na infekcje układu oddechowego.

Jak chronić się przed skutkami smogu?

Osoby z chorobami serca oraz układu oddechowego powinny powstrzymać się od wychodzenia z domu, nie powinny także wietrzyć mieszkań. Osoby zdrowe powinny natomiast unikać zwiększonego wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

 1. Może czas już skończyć z komunikatami i zabrać się aktywnie za tych, którzy tak trują. Od samej świadomości dotyczącej unoszącego się smogu on niestety nie zniknie.

 2. Od wielu lat ekipa Romana robi z zielonego Legionowa miasto pełne asfaltu, betonu i smogu. Na terenach zielonych powstają nowe blokowiska a wraz z nimi wzrasta liczba nowych mieszkańców i ich pojazdów. Spychanie winy tylko na „domowe paleniska” jest zabiegiem propagandowym, by odwrócić uwagę od głównego problemu i skłócić mieszkańców. Oczywiście na porządku dziennym są „kopciuchy” ale nie są to nagminne i powszechne wykroczenia i to jest zajęcie dla straży miejskiej.

 3. Jest taka strona gdzie można zgłosić kopciucha
  https://legionowo.pl/pl/nie-truj-daj-oddychac-/zglos-kopciucha
  w wynikach zgłoszeń , rubryka /wyniki kontroli/ często pojawia się opis “Straż miejska nie potwierdziła zadymienia.” mniemam iż obywatele celowo wprowadzają w błąd SM , a może kontrola odbywa się dwa dni po zgłoszeniu ewentualnie rano a nie wieczorem gdzie mieszkańcy palą czym popadnie .
  Kiedyś zgłosiłem takiego kopciucha na Sosnowa/Wiśniowa , ewidentnie palona gąbka tapicerska pianki chyba wszystko co do pieca weszło Pany tapicerowi , i nic Pan nadal uprawia proceder … Zadzwoniłem do SM i pan strażnik powiedział iż on ma tylko przyrząd do pomiaru wilgotności drewna 🙂
  Do tej tabelki proszę wprowadzić godzine zgłoszenia oraz datę i godzinę kontroli .
  Może urzędnicy wybrali by się na WIECZORNY spacer po trzeciej parceli na pewno nie narzekali by na brak zajęcia .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close