Reklama

Legionowski

Utrudnienia w ruchu na Bukowcu w piątkowy wieczór

Reklama
2 kwietnia w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Legionowie w godzinach 21:00 – 23:00 odbędzie się Droga Krzyżowa. W związku z tym przewidywane są utrudnienia w ruchu na ulicach: Orląt Lwowskich, Strużańskiej, Wąskiej, Wilczej, Polnej, Długiej i Obrońców Lwowa. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwać będą policjanci ruchu drogowego.
Miejscowe utrudnienia w ruchu wystąpią także 4 kwietnia o godzinie 6:30 w związku z Procesją Rezurekcyjną parafii Matki Boskiej Fatimskiej, która przejdzie ulicą Długą od kaplicy do ulicy Zegrzyńskiej i ponownie do kaplicy. Tego dnia trasę przemarszu także zabezpieczać będą policjanci z drogówki.

(źródło: KPP Legionowo, Foto: internet)

Reklama
Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

12 razy komentowano

 1. ale Gregg ja też nie mam nic przeciwko “nawołwaniom muezina do modlitwy o wschodzie i zachodzie słońca podczas mojego pobytu w Izraelu”:))Ale cóż to taka zaciekłość w twojej wypowiedzi się pojawiła…. Przeciez ja nie dziwię sie obchodom jako takim, tylko zapytuję się czy nie mogłoby się to odbywac na dużym terenie przykościelnym, zamiast na ulicy? Zastanawiam się czy ta modlitwa na ulicy ma jakiś inny wymiar i znaczenie niż na terenie Kościoła i przykościelnym… Jakoś łatwo “łatki” ludziom przyklejasz.

 2. A co do legalności i konieczności zgłoszenia – to najlepszym dowodem na to że procesja była zgłoszona do odpowiednich urzędów jest to żródłem informacji o niej jest KPP Legionowo.

 3. O tym właśnie piszę. Tolerancja – tolerowanie zachowań, poglądów, obyczajów, wyznań innych ludzi. Dobrze wiem, że brakuje jej wszystkim także nam katolikom. Ale to co prezentuje Nela to jest właśnie nietolerancja, Taka właśnie nietolerancja jest zarzewiem konfliktów i nienawiści ( najczęściej to można zaobserwować przy sporach o tzw. “miedzę”). Toleruję, to m. in. znoszę pewne niedogodności (które nie mają nic wspólnego z prześladowaniami).
  To dlatego nie będę protestował przeciwko hałasom w noc sylwestrową (chociaż dla mnie to noc jak każda inna), przeciwko przyjęciom weselnym i wcale nie miałem nic przeciwko nawołwaniom muezina do modlitwy o wschodzie i zachodzie słońca podczas mojego pobytu w Izraelu.

 4. Zresztą organizatorzy parad równości czy manif muszą otrzymywać specjalne pozwolenia na swoje “występy”. Ciekawe czy tak jest i w takich przypadkach…

 5. a ciekawe gregg co byś powiedział gdyby pod Twoim oknem cięgle snuły się procesje muzułmanów albo byś co dzień słuchał dzwonów Minaretów lub modlitw do Allacha. Na szczęcie w naszym kraju wyznawcy innych religii mają więcej szacunku dla innych niż Katolicy… tolerancja o której mówisz zazwyczaj się kończy jak to nas dotyka bezpośrednio…

 6. Żeby było jasne. Nie było moją intencją wmawienie Wam ( Tobie Bartku i Neli) że jesteście zwolennikami czegokolwiek. Chciałem tylko poprosić o większą tolerancję. Ja na przykład uważam, że wymienione przeze mnie imprezy są agresywne, wulgarne i niepotrzebne – ale nie mam zamiaru protestować przeciwko nim, tak jak nie mam zamiaru protestować przeciwko “zakłócaniu porządku) w nocy 31 grudnia. A co do mniejszej liczby patroli to nie przesadzajmy, 2 godz. późnym wieczorem w piątek bez dwóch patroli drogówki chyba świat się nie zawali.

 7. do gregg
  Żeby było jasne. Nie jestem rówinież zwolennikiem parady równości czy “manify”
  Uważam jednak, że tego typu wydarzenia nie powinny mieć miejsca na drogach krajowych czy wojewódzkich, a powinny być organizowane w miejscach bardziej (nazwijmy to ) “kameralnych”. A organizatorzy (tak jak każdy z nas) powinni uiścić stosowne opłaty, np. za zajęcie pasa ruchu drogowego. Wszystko. Ot co.

 8. Do Neli i do Bartka…
  Ale gdyby to była parada równości albo “manifa” to co innego – wtedy nie ma zakłóceń porządku publicznego i patrole drogówki nie są niezbędne w tym czasie w innych miejscach. A ponieważ są to szczytne cele nikt nawet nie śmie zapytać o jakieś głupie opłaty.

 9. A ponieważ procesje i całą imprezę zbezpieczać będzie policja, na miasto wyjedzie mniej patroli.

 10. Ciekawa jestem również czy parafia wystąpiła z wnioskiem do Gminy o zajęcie pasa ruchu drogowego i dokonała opłat z tym związanych.

 11. Witam,
  Rozumiem fakt celebracji Świąt katolickich, jednakże nie rozumiem dlaczego procesja chodzi po ulicach, a nie po dużym terenie kościelnym. Bądźmy tolerancyjni i pamiętajmy że w naszym kraju i mieście żyją również ludzie innych wyznań, którzy to ludzie nie zakłócają spokoju publicznego.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close