Urzędy chętnie współpracują z honorowymi krwiodawcami

Klub Honorowych Dawców Krwi „Legion” rozwija swoją działalność i nawiązuje współpracę z lokalnymi samorządami. Specjalne umowy podpisano już ze wszystkimi gminami w powiecie legionowskim oraz władzami Nowego Dworu Mazowieckiego. Dzięki umowom działalność klubu zostanie wsparta informacyjnie i finansowo.

UM787878

Klub HDK „Legion” to jeden z najmłodszych klubów zrzeszających krwiodawców z naszego regionu. Jest jednak niezwykle aktywny. Praktycznie każdego miesiąca organizuje zbiórki najcenniejszego leku jakim jest krew. Trafia ona do najbardziej potrzebujących, w tym ofiar wypadków. Największą aktywność klub przejawia w powiecie legionowskim, ale aspiracje są dużo większe. Klub HDK „Legion” planuje ekspansję także na terenie sąsiedniego powiatu nowodworskiego.

Patrząc na obecny, prężny rozwój idei honorowego krwiodawstwa na naszym terenie można śmiało powiedzieć, że „Legion” ma przed sobą świetlaną przyszłość, która nie tylko przełoży się na ilość zebranej krwi, ale także na liczbę honorowych krwiodawców oraz edukowanie najmłodszych.

Portal Legio24.pl od kilku miesięcy sprawuje nad HDK „Legion” patronat medialny.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Urzędy chętnie współpracują z honorowymi krwiodawcami"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *