Reklama
Na sygnaleNajważniejsze

Ujęto sprawców zabójstwa w Zakroczymiu

Policjanci podlegli nowodworskiej komendzie przy współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie brutalnego pobicia 53-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. 32-letni Marcin M., mieszkaniec pow. otwockiego usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a 61-letni Stanisław M., mieszkaniec pow. nowodworskiego zarzut udziału w pobiciu, które naraziło człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Reklama
foto: KPP Nowy Dwór Maz.

Całe zdarzenie miało miejsce 29 września tego roku. Po godzinie 16.00 do dyżurnego komendy dotarło zgłoszenie, że na terenie jednej z miejscowości w gm. Zakroczym znajduje się pobity mężczyzna. Natychmiast na miejsce pojechała załoga policjantów. Mundurowi ustalili, że prawdopodobnie dwóch nieznanych mężczyzn brutalnie pobiło poszkodowanego, a następnie udali się w nieznanym kierunku. 53-letni mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Policjanci z nowodworskiej komendy przystąpili do szeroko zakrojonych działań w celu wyjaśnienia całej sprawy. Dzięki wytrwałej i systematycznej pracy, mundurowi z posterunku w Zakroczymiu w ubiegłą niedzielę zatrzymali podejrzanego Stanisława M.

Drugi podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej na jednym z z zachodnich przejść granicznych w ubiegły piątek. Prawdopodobnie, aby uniknąć odpowiedzialności, chciał uciec z kraju.

foto: KPP Nowy Dwór Maz.

Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi. 32-letni Marcin M. usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelny, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 61-letni Stanisław M. usłyszał zarzut udziału w pobiciu, które bezpośrednio naraziło innego człowieka na utratę życia lub zdrowia, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sądu Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim w stosunku do obu podejrzanych zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

/KPP Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button