Udany występ młodych legionowskich judoków

Zwycięstwo Klary Gessel. Fot. LTS Legionowo

W niedzielę (30.11) zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego udanie zaprezentowali się w Międzynarodowych Mistrzostwach w Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do Grodziska zjechało się blisko 450 zawodników z Polski oraz Litwy.

Legionowski klub judo reprezentowało dziewięcioro zawodników i zawodniczek. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Klara Gessel w kategorii do 32kg, która po trzech wygranych walkach i to wszystkich przez ippon (najwyższa punktacja w judo) uległa dopiero w finale, zdobywając tym samym srebrny medal. LTS reprezentowała również Olimpia Walasiewicz w kategorii do 42kg, która uplasowała się na 4 pozycji.

Chłopcy rywalizowali w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Wśród dzieci złoty medal po dwóch wygranych przez ippon walkach zdobył Dawid Kuźmiński w kat. do 48kg. Marcel Hryniszyn w kat do 32kg i Jan Gessel w kat. do 42kg uplasowali się na 5 miejscu, a Marcel Wojciechowski w kat. do 45kg na 7. W kategorii młodzików trenerzy Anna i Jacek Kuźmińscy oraz Madlena Kratiuk do walk wystawili tylko jednego reprezentanta, ale za to zdobywcę srebrnego medalu – Macieja Sieradza w kat. do 46kg. W najstarszej grupie wiekowej grodziskiego turnieju – juniorów młodszych LTS reprezentował również jeden judoka Piotr Filipek w kat. do 55 kg, który wywalczył 4 miejsce.

W dobrych humorach legionowscy judocy wracają do klubu, aby dalej szlifować formę, którą już niebawem będą mogli zaprezentować u siebie podczas IX Mikołajkowego Powiatowego Turnieju Judo. Zawody odbędą się 19 grudnia na matach Centrum Szkolenia Policji, na które wszystkich sympatyków sportów walki zapraszamy.

www.judo-legionowo.pl
Jacek Kuźmiński -Prezes LTS

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Udany występ młodych legionowskich judoków"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *