Reklama

LegionowskiSportWiadomości

Udany start Michała Perla na Akademickich Mistrzostwach Polski

Reklama

W miniony weekend (6,7.04), w Lublinie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. W imprezie udział wzięło ponad 850 zawodników z 74 polskich uczelni. Wychowanek UKS „Delfin’ Legionowo Michał Perl – pod skrzydłami wielokrotnego olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego – reprezentował Akademię Leona Koźmińskiego zdobywając indywidualnie srebro, a złoto drużynowo.

Reklama

Michał po raz pierwszy brał udział w imprezie, w której nie tylko reprezentował własny klub i miasto, ale i uczelnię na której studiuje. Zawody rozgrywane były drogą eliminacji oraz finałów. Pierwszego dnia Michał otrzymał szansę popłynięcia w sztafecie 4×50 stylem dowolnym, czyli w jednym z najbardziej fascynujących wyścigów. Nasz reprezentant rewelacyjnie popłynął na swojej zmianie z czasem 22,74 s,dzięki czemu przyczynił się do zdobycia złotego medalu przez całą drużynę oraz nieoficjalnego pobicia rekordu Polski, wynoszącego od dziś 1:30,98s.

Drugiego dnia zawodów w eliminacjach Michał brał udział w dwóch konkurencjach: 50 m stylem dowolnym z czasem 23,11 s plasując się na 3. pozycji (finał A) oraz 50 m stylem klasycznym z czasem 28,43 s zajmując miejsce 5. (finał A). Po południu Michał na dystansie 50 m stylem dowolnym okazał się czarnym koniem wyścigu zdobywając tytuł Vice Mistrza Akademickich Mistrzostw Polski, łamiąc barierę 23 sekund (22,81s). Na dystansie 50 m stylem klasycznym zawodnik zakończył rywalizację na 9. miejscu z czasem 28,63 tracąc do medalu niecałą sekundę.

– Były to dla mnie niesamowite zawody. Pierwszy raz miałem możliwość wzięcia udziału w takiej imprezie, jakimi są Akademickie Mistrzostwa Polski. Nie spodziewałem się, że uda mi się wywalczyć medale, były to raczej jakieś skryte pragnienia, tym bardziej na dystansach kraulowych, gdzie wyniki są naprawdę przyzwoite. No cóż, może czas pomyśleć o zmianie specjalizacji ze stylu klasycznego na styl dowolny i walczenie o kwalifikację na Uniwersjadę. – powiedział po startach Michał Perl.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close