Udana modernizacja

Okazale prezentuje się po modernizacji budynek komunalny na Osiedlu Wojskowym w Zegrzu Południowym. Po zakończeniu prac na pierwszym piętrze, 17 listopada odbyła się uroczystość otwarcie pomieszczeń, w których już wkrótce rozpocznie działalność ośrodek kultury.

Budynek spełniał będzie istotną rolę w życiu mieszkańców Zegrza Południowego. Pierwsze piętro przeznaczone zostało na filię Gminnego Ośrodka Kultury, parter na ośrodek zdrowia i aptekę. Takie połączenie realizacji potrzeb ciała i ducha w jednym miejscu zachęci niewątpliwie mieszkańców do częstych odwiedzin tego miejsca.

GOK w Zegrzu Południowym / foto: UG Nieporęt

Przebudowa I pietra łączyła się z koniecznością dobudowania klatki schodowej oraz zainstalowania windy, aby budynek był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ten cel oraz zakup wyposażenia do przewidzianej sali komputerowej (10 komputerów oraz projektor multimedialny) Gmina pozyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie – Odnowa i Rozwój Wsi, w wysokości 50% wartości inwestycji. Na piętrze, oprócz wspomnianej sali komputerowej na 10 stanowisk, znajduje się sala widowiskowa, w której odbywać się też mogą zajęcia tematyczne. Wyposażenie jej stanowi 6 dużych stołów, 4 regały i 60 krzeseł. Miejsca jest dużo, sala jest przestronna i widna, dzięki przeszkleniu ściany luksferami.

REKLAMA

Budynek będzie monitorowany przez wyspecjalizowaną firmę. Wkrótce też, dla większego bezpieczeństwa użytkowników, zostaną zainstalowane 4 kamery – jedna na zewnątrz, 3 wewnątrz obiektu.

Uroczyste otwarcie obiektu, połączone z inauguracją działalności kulturalnej, zgromadziło wielu mieszkańców i zaproszonych gości. Wstęgę, trzymaną przez wójta Macieja Mazura oraz jego zastępcę Alicję Sokołowską, przecięły dziewczynki z zespołu ludowego z Gminnego Ośrodka Kultury. One jako pierwsze zaprezentowały się następnie w nowej sali widowiskowej w Zegrzu. Zaśpiewały również znane i lubiane członkinie miejscowego zespołu Zegrzynianki oraz Studio Piosenki. Specjalnie przygotowany na tę okazję tort, ozdobiony był efektownie wizerunkiem budynku.
Zakończenie modernizacji parteru, przeznaczonego na ośrodek zdrowia, zaplanowane jest w czerwcu 2011 roku.

(źródło: UG Nieporęt)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Udana modernizacja"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *