Uczniowie z Legionowa poznają żydowską historię swojego miasta

ZSO nr 2 w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl

Między 4 października a 30 listopada uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie wezmą udział w warsztatach w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 290 szkołach w około 190 miejscowościach całej Polski.

Szkoła Dialogu to program realizowany od 2008 roku, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Oparty jest on na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucz do przełamywania barier. Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują tytuł SZKOŁY DIALOGU.
Podczas czterech warsztatów uczniowie poznają szereg zagadnień związanych z kulturą i tradycją żydowską, a następnie pod opieką trenerów Forum przygotują trasę spaceru upamiętniającego przedwojenną historię ludności żydowskiej z Legionowa. Efekty tej pracy zaprezentują mieszkańcom miasta podczas wycieczki finałowej. Sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie, którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni na początku marca 2018 r. podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu w Warszawie.

Ciekawe informacje o dziedzictwie żydowskim w Legionowie można odnaleźć na portalu Wirtualny Sztetl:
http://www.sztetl.org.pl/pl/city/legionowo/

Więcej informacji o fundacji i programie Szkoła Dialogu: www.dialog.org.pl

/Julia Machnowska/

2 razy komentowano artykuł "Uczniowie z Legionowa poznają żydowską historię swojego miasta"

  1. Czyli utrwalamy świadomość, że to niepolskie? Niepolska WP maczała palce?

  2. Polecam historię cmentarza na ulicy orlej, gdzie stoją teraz domy jednorodzinne, a gdzie swojego czasu było mnóstwo płyt nagrobnych.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *