Reklama
KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

U bram wieczności. Van Gogh w Kinie otwartym PIK już 26 lutego

Reklama

W najbliższy piątek (26.02) Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach popularnego cyklu Kino Otwarte. Tym razem będziemy mogli obejrzeć film opowiadający o życiu jednego z najpopularniejszych holenderskich malarzy Vincenta Van Gogha. Początek wirtualnego seansu zaplanowano na godz. 19:00.

Reklama

“Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka”. (materiały prasowe)

Za swoją rolę grający van Gogha Willem Dafoe otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara. W filmie towarzyszą mu m.in. Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner czy Mathieu Amalric.

Tuż po seansie online, o godzinie 21.00, rozpocznie się rozmowa na żywo dziennikarki Magdaleny Felis z gościem Stachem Szabłowskim – kuratorem, krytykiem sztuki i publicystą. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich, którzy chcieliby podyskutować na temat filmu i nie tylko!

LINK do spotkania: https://zoom.us/j/92206298051pwd=emVrZmlnU3AvUkY0b0ttV1dpaGpIQT09

“Van Gogh. U bram wieczności”, seans online, 26.02.2021 r., godz. 19.00; spotkanie online z gościem: godz. 21.00.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu proszone są o przesłanie maila o treści: “ARLES” na adres: [email protected] do 25.02.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close