Turystyczny szlak Patriotyczny powstaje w Powiecie Legionowskim

Powiat Legionowski realizuje kolejny etap projektu „Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej”. Wyznaczenie ok. 120 km szlaków turystycznych prowadzących po miejscach pamięci, związanych z walką Polaków o wolność i suwerenność Ojczyzny ma na celu wzmocnienie pamięci historycznej i szacunku dla ludzi, którzy oddali za Nią życie. W chwili obecnej opracowywana jest szczegółowa ekspertyza blisko 80 obiektów historycznych położonych na terenach gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew.

fot. UM Legionowo

Niebawem wyspecjalizowana grupa znakarska wytyczy przebieg szlaku w terenie wraz z podziałem na krótsze odcinki, a następnie wykonane zostaną kierunkowskazy i tablice informacyjne przy obiektach.
Planowane działania obejmują również opracowanie przewodnika turystycznego z informacją historyczną, mapy (zarówno w wersji drukowanej, jak i wirtualnego spaceru po wybranych miejscach), a także działania informacyjne i edukacyjne. Podsumowaniem projektu będzie jesienna konferencja naukowa, podczas której przybliżone zostaną trasy i miejsca szlaku, przyczyniając się do jego promocji na terenie powiatu legionowskiego i Mazowsza. Warto zaznaczyć, że Szlak zostanie wprowadzony do centralnej ewidencji szlaków Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK.
Projekt stanowi operację komplementarną do projektu realizowanego przez Miasto Legionowo, na terenie którego znajduje się blisko 30 miejsc pamięci.
Inicjatorem projektu jest Zespół Ochrony Pamięci AK przy Kole im. ppłk. E. Dietricha Światowego Związku Żołnierzy AK w Legionowie, a nadzór nad jego realizacją sprawuje Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Turystyczny szlak Patriotyczny powstaje w Powiecie Legionowskim"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *