Reklama

Sport

Turniej o Puchar Starosty: KPR najlepszy!

Reklama

W drugim dniu Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego rozgrywanego w Arenie Legionowo każda z drużyn rozegrała po dwa spotkania. Najpierw w godzinach przedpołudniowych zmierzyły się „siódemki” z Legionowa i Olsztyna oraz Piotrkowa Trybunalskiego i Opola. Po obiedzie Piotrkowianin rozegrał mecz z Warmią, a KPR z Gwardią. Emocji na parkiecie nie brakowało.

Reklama

W pierwszym piątkowym meczu (29.08) zagrali gospodarze, którzy zmierzyli się z Warmią Olsztyn. Niespodziewanie, lecz zasłużenie przez dłuższy czas prowadził zespół gości, który popełniał mniej błędów i był skuteczniejszy pod bramką rywali. Dopiero w 45 minucie podopieczni Roberta Lisa wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasza Kasprzaka, który w całym meczu czterokrotnie trafiał do bramki Warmii. Skuteczniejszy w legionowskiej drużynie był Paweł Gawęcki, który aż 9 razy znalazł sposób na bramkarzy rywali. 4 z nich trafił w ostatnich 20 minutach meczu, przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny 22:21 nad zespołem z Olsztyna. W drugim spotkaniu Piotrkowianin stosunkowo łatwo pokonał Gwardię Opole 26:21. Piłkarze ręczni z Piotrkowa zagrali bardzo dobrze w obronie. Dzięki temu mogli skutecznie wyprowadzać swoje kontrataki i punktować rywali w sytuacjach sam na sam.

W sesji poobiedniej na parkiecie Areny ponownie zagrali szczypiorniści Piotrkowianina, którzy rozegrali spotkanie z Warmią. Mecz był bardzo zacięty i do ostatnich chwil ważyły się losy wygranej. O zwycięstwie Piotrkowianina zadecydował celny rzut Tomasza Mroza w końcówce spotkania. Warmia miała szansę na remis, jednak nie udało im się w ostatniej akcji trafić do siatki.

W ostatnim turniejowym meczu zagrali gospodarze z Gwardią Opole. Od początku spotkania było widać, że KPR Legionowo będzie walczyć o pełną pulę – zwycięstwo z Gwardią, które da triumf w turnieju. Pierwszy fragment gry należał właśnie do nich. Goście nie położyli się jednak na parkiecie i do 15 minuty trwała wymiana ciosów. Znów dał o sobie znać Paweł Gawęcki, który jest w wybornej formie strzeleckiej. Jego 10 bramek w dużej mierze przyczyniło się do wygrania meczu! Bardzo dobrze w bramce miejscowych spisywał się Mikołaj Krekora, który w pierwszej odsłonie dał się pokonać zaledwie 7 razy. Gdy na tablicy wyników wyskoczył rezultat 19:10 dla KPRu było wiadomo, kto był najlepszym zespołem turnieju. Goście, mimo tego, że zaczęli odrabiać straty, nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Warto dodać, że w Arenie zaprezentował się pierwszy wychowanek klubu Michał Bekisz. Jak powiedział prezes KPRu Arkadiusz Kardyka, w najbliższym czasie wychowanków będzie przybywać.

Sukces KPR-u

Legionowska drużyna nie była zbyt gościnna dla zaproszonych pierwszoligowców. Wygrała trzy spotkania i zgarnęła dodatkowo dwie nagrody indywidualne. Krekora został uznany za najlepszego bramkarza turnieju, a Gawęcki okazał się najlepszym strzelcem z 28 bramkami! Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Adama Pacześnego z Piotrkowianina.

KPR Legionowo – Warmia Olsztyn 22:21 (10:13)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Gwardia Opole 26:21 (14:12)
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Warmia Olsztyn 28:27 (14:13)
KPR Legionowo – Gwardia Opole 23:20 (11:7)

Tabela turnieju

1. KPR Legionowo
2. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
3. Gwardia Opole
4. Warmia Olsztyn

/Michał Machnacki/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close