Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Trzy oferty na przebudowę DK61 na odcinku od Legionowa do Zegrza

Reklama

Trzy firmy zainteresowane są wykonaniem dalszej przebudowy Drogi Krajowej nr 61 – na odcinku od Legionowa do Zegrza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty jakie wpłynęły w związku z trwającym przetargiem. Zadaniem wybranego wykonawcy będzie przebudowa 4,5 km odcinka drogi. Będzie miał na to 3 lata.

Reklama

Najtańszą ofertę złożyło Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (lider) i TORPOL S.A. (partner). Oferta opiewa na 194 840 229,92 zł. Pozostałe oferty złożyły Strabag Sp. z o.o. na 202 844 003,48 zł i BUDIMEX S.A. na 254 024 620,86 złotych. Zgodnie z zapisami przetargu, teraz GDDKiA dokona oceny ofert. Pod uwagę brana będzie przede wszystkim cena, ale nie tylko. Urzędnicy przyjrzą się także temu ile wykonawcy zajmie realizacja kontraktu oraz przedłużeniu okresu gwarancji na ekrany akustyczne.

Zadaniem wyłonionego wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km odcinka DK 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowane mają być także drogi lokalne do obsługi terenu przyległego do DK61. Na skrzyżowaniach ma powstać sygnalizacja świetlna, a w miejscu ronda w Zegrzu Południowym (skrzyżowanie z DW 631) powstanie węzeł. Droga wyposażona będzie w ścieżki rowerowe oraz w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał trzy lata od daty zawarcia umowy. Zakończenie prac przewidywane jest na trzeci kwartał 2024 roku.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close