Trybunał Ostateczny

Dziś (31.01) o godzinie 9:00 Trybunał Konstytucyjny rozpoczął ostateczną rozprawę w sprawie „Janosikowego”. Czy samorządy odzyskają chociaż część swoich pieniędzy?

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Przypomnijmy, co wydarzyło się w ubiegłym roku z projektem dotyczącym zmiany ustawy o tzw. „Janosikowym”.  15 lutego na posiedzeniu Sejmu RP przedstawiony został projekt ustawy wraz z uzasadnieniem dla proponowanych zmian w przepisach. Projekt został skierowany przez posłów do dalszego procedowania w komisjach sejmowych.

Po wielu miesiącach prac specjalnie powstałej Podkomisji Sejmowej przy współpracy z przedstawicielami Koalicji Powiatów, został wypracowany nowy projekt,  dzięki któremu  w Polsce nie byłoby samorządu, który straciłby chociaż złotówkę na zmianie ustawy o tzw. „Janosikowym”. Niestety 23 lipca na połączonym posiedzeniu Komisji Samorządu oraz Finansów Publicznych projekt został odrzucony.

Ostatecznie o tym, czy zaproponowane zmiany zostaną wprowadzone w życie miało zadecydować głosowanie w Sejmie. Mimo wypracowania kompromisowych zmian projekt został „zamrożony” i odsunięty od planowanego na wrzesień 2012 r. drugiego czytania w Sejmie RP, które nie odbyło się do tej pory.  Samorządowcy, w tym przedstawiciele Powiatu Legionowskiego mają nadzieję, że uznanie przez Trybunał w całości lub w części wniosków, będzie decydującym krokiem, wskazującym konieczność pilnej zmiany przepisów regulujących podatek „Janosikowy”.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Trybunał Ostateczny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *