Trwają wybory samorządowe. Oddaj ważny głos

Fot. pkw.gov.pl

Od wczesnych godzin porannych trwają wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą czynne do godz. 21:00, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu, aby poszli do urn. W dzisiejszym głosowaniu wybierzemy osoby, które będą decydowały przez najbliższe cztery lata o rozwoju naszych małych ojczyzn.

Jakie karty do głosowania dostaniemy?

  • Wybór wójtów, burmistrzów, prezydenta  – karta do głosowania koloru różowego,
  • Wybór radnych gminnych i miejskich – karta do głosowania koloru białego,
  • Wybór radnych do rady powiatu  – karta do głosowania koloru żółtego,
  • Wybór radnych do Sejmiku Województwa Mazowieckiego – karta do głosowania koloru niebieskiego.

Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X”  w kratce z lewej strony obok  nazwiska kandydata. Karta do głosowania zostanie unieważniona, jeśli oddamy głos na więcej niż jednego kandydata lub nie postawimy znaku „X” w żadnej kratce.

Cisza wyborcza

Od piątku od północy do zakończenia głosowania (niedziela, godz. 21:00) trwa cisza wyborcza. W tym czasie zakazana jest agitacja wyborcza, zabronione są pochody, zgromadzenia, wygłaszanie przemówień na temat wyborów, przyklejanie plakatów, rozdawanie ulotek czy zawieszanie bilbordów.  Naruszenie zakazu agitacji w ciszy wyborczej uznawane jest za wykroczenie i zagrożone jest karą grzywny od 50 zł nawet do 5 tys. zł.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Trwają wybory samorządowe. Oddaj ważny głos"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *