ReklamaNajważniejszeWiadomości

Trwa przetarg na budowę tunelu w ciągu ulic Kwiatowa – Polna. Umowa z wykonawcą jeszcze w tym roku

Reklama

Trwa ogłoszony przez Urząd Miasta Legionowo oraz PKP PLK S.A. przetarg na zaprojektowanie i budowę tunelu pod torami w ciągu ulic Kwiatowa i Polna w Legionowie. Planowany tunel ma zastąpić istniejący w tym miejscu od dziesięcioleci tradycyjny przejazd kolejowy. Swoje oferty firmy budowlane mogą zgłaszać do 26 sierpnia. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana jeszcze w tym roku. Kiedy pojedziemy nowym tunelem?

Reklama

Jak czytamy w opublikowanej 24 lipca dokumentacji przetargowej, przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu oraz budowa tunelu pod torami kolejowymi, a także likwidacja istniejącego przejazdu w ciągu ulic Kwiatowa – Polna w Legionowie. Wyłoniony w wyniku przetargu wykonawca realizacją inwestycji ma zająć się kompleksowo. Na jego barkach spocznie obowiązek zaprojektowania nowej przeprawy, uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych, zorganizowania rozbiórki istniejącego przejazdu kolejowego, a następnie wybudowania tunelu.

Firmy chętnie na wykonanie tej inwestycji mogą składać swoje oferty do 26 sierpnia 2020 roku. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w ciągu dwóch kolejnych miesięcy, czyli do końca października.

Kiedy pojedziemy nowym tunelem?

Zgodnie z zapisami dokumentacji przetargowej, okres wykonania inwestycji wynosi 24 miesiące. Najprawdopodobniej nowym tunelem, o ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, pojedziemy jesienią 2022 roku.

Kto sfinansuje inwestycję?

Prawie 12 mln złotych na budowę tunelu przeznaczy kolejowa spółka PKP PLK, resztę, według założeń przetargu dołożyć ma Urząd Miasta Legionowo.

Inwestycja jest dofinansowywana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. A czy mieszkańcy Bukowca nie czują się niekomfortowo z tym, że obiecano im tunel tylko dla pojazdów osobowych i ruchu lokalnego a ogłoszono przetarg na pełnowymiarowy tunel dla ciężarówek i ruchu tranzytowego?

  2. Nieprzewidzianych okoliczności nie będzie. Będą możliwe do przewidzenia. Będziemy przedłużać uzyskanie niezbędnych pozwoleń aby ani jedna złotówka z unijnych pieniędzy nie trafiła do tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close