Trwa przebudowa kładki nad Kanałem Żerańskim

Do końca sierpnia trwać będą prace przy przebudowie kładki nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Modernizacja poprawi stan techniczny przejścia oraz przystosuje je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przetarg na wykonanie inwestycji gmina ogłosiła już w ubiegłym roku. Niestety, wyłoniony w jego wyniku wykonawca nie przystąpił do podpisania umowy. Wybrano więc drugą pod względem zaproponowanej ceny ofertę Przedsiębiorstwa Budownictwa Lądowego „Mazowieckie Mosty” Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego, z którym umowę podpisano w grudniu.

fot. UG Nieporęt

Koszt inwestycji wyniesie ok. 1 mln 800 tys. zł. W 2012 roku Gminie przyznano także na ten cel 500 tys. zł dofinansowania ze środków unijnych. Umowa na dofinansowanie, z samorządem Województwa Mazowieckiego została podpisania 7 listopada 2012 roku.

Formalne wprowadzenie wykonawcy na budowę nastąpiło już w styczniu, jednak rozpoczęcie prac wstrzymały warunki atmosferyczne. Modernizacja rozpoczęła się, gdy tylko pogoda na to pozwoliła. Jej głównym celem jest przystosowanie kładki do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną dwie pochylnie, po wschodniej i zachodniej stronie kanału, które ułatwią także poruszanie się matkom z dziećmi w wózkach oraz rowerzystom. Prace poprawią również stan techniczny przejścia, a tym samym bezpieczeństwo jego użytkowników. Remont kładki przewiduje renowację konstrukcji metalowej i wymianę drewnianej nawierzchni. Równie ważne jest jednoczesne dostosowanie konstrukcji do obowiązujących przepisów, mających na uwadze właśnie bezpieczeństwo użytkowników. Jednym z przykładów jest wymagana wysokość balustrady – 110 cm.

Obecnie trwają prace budowlane i konstrukcyjne przy budowie dwóch pochylni.

/UG Nieporęt/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Trwa przebudowa kładki nad Kanałem Żerańskim"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *