Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Tribute to Klenczon. Specjalne spotkanie w Wieliszewie już 25 czerwca

Reklama

W 40. rocznicę śmierci nieodżałowanego Krzysztofa Klenczona – legendarnego kompozytora, wokalisty, gitarzysty, patrona sali koncertowej w Wieliszewie, zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen muzycznych i biograficznych wspomnień. W programie m.in. występ lokalnego zespołu Provizorka, muzyczna opowieść o Krzysztofie Klenczonie grupy Mała Caryna oraz spotkanie autorskie wokół książki „Krzysztof Klenczon. Historia jednej znajomości” autorstwa Alicji Klenczon i Tomasza Potkaja.

Reklama

W roku 2014 gościliśmy w Wieliszewie Alicję Klenczon – wdowę po artyście, a okazją było otwarcie sali koncertowej i wybranie na jej patrona Krzysztofa Klenczona. W roku 2017 nakładem Wydawnictwa WAM ukazała się wyjątkowa książka autorstwa Alicji Klenczon i Tomasza Potkaja „Krzysztof Klenczon. Historia jednej znajomości”. – Alicja była niespokojnym duchem epoki, bohaterką piosenki, którą śpiewała cała Polska – Historii jednej znajomości. I muzą, przy której on napisał swoje największe szlagiery: 10 w skali Beauforta, Kwiaty we włosach, Biały Krzyż czy Wróćmy nad jeziora – czytamy na okładce. – Ta książka to opowieść o rodzinie, dzieciach, przyjaciołach, sekretach, wspólnym życiu w Polsce i w Ameryce, z kobiecego – co ważne – punktu widzenia. Zgodnie uznaliśmy, że najlepszym określeniem tego, czym jest ta książka, będzie „opowieść intymna” – zachęcali autorzy.

W piątkowy wieczór 25 czerwca 2021 r., na patio Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie, opowieści Tomasza Potkaja o historii Krzysztofa i Alicji towarzyszyć będą wspomnienia muzyczne. Big-beat – gatunek muzyczny święcący triumfy w latach 60. i 70. przybliżą nam krótko i treściwie młodzi muzycy z zespołu Provizorka, działającego w Ośrodku Kultury w Wieliszewie. Muzyczną opowieść o Krzysztofie Klenczonie (z udziałem publiczności) przedstawią mistrzowie nastroju Łukasz Nowak i Adam Marańda z grupy Mała Caryna.

Wstęp wolny, zabierzcie leżaki!

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button