Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionu

Trasa Mostowa nie powstanie? Będą szukać alternatywnych rozwiązań

Reklama

W środę, 6 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbyło się spotkanie dotyczące Trasy Mostowej. Uczestniczący w nim marszałek Adam Struzik zaproponował, by szukać alternatywy dla Trasy.

Reklama

fot. Planowany przebieg Trasy Mostowej, siskom.waw.pl

Celem spotkania było skonfrontowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców dotyczących realizacji tzw. Legionowskiej Trasy Mostowej (LTM) i drugiej części obwodnicy Jabłonny ze stanowiskiem reprezentowanym przez urząd marszałkowski. Obecnie trwają prace nad aktualizacją „Planu zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego”. Zarówno Gmina Jabłonna jak i stowarzyszenie z Chotomowa złożyło szereg uwag do planu.

 

Nie wiadomo, kiedy Trasa powstanie

W trakcie spotkania mieszkańcy i przedstawiciele Wiejskiej Inicjatywy Obywatelskiej poprosili między innymi o informację, jaka jest perspektywa czasowa budowy tras i, jak długo prywatne działki mieszkańców będą się znajdowały w rezerwie planistycznej. Niestety te pytania pozostały bez odpowiedzi. Przypomnijmy, że projekt trasy mostowej przebiegającej przez gminę Jabłonna, a tym samym tereny znajdujące się w rezerwie, ma już kilkadziesiąt lat.

 

Trzeba rozważyć alternatywne rozwiązania dla LTM

Na zakończenie spotkania marszałek Adam Struzik zaproponował, żeby w toku dalszych prac nad projektem „Planu zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego” rozważyć, z udziałem przedstawicieli zainteresowanych samorządów i społeczności lokalnych, alternatywne rozwiązania dla LTM.

W spotkaniu, którego inicjatorem było stowarzyszenie Wiejska Inicjatywa Obywatelska z Chotomowa, a gospodarzem wójt Olga Muniak, udział wziął marszałek Adam Struzik, członek zarządu Wiesław Raboszuk, starosta Jan Grabiec, przedstawiciele samorządów z powiatu legionowskiego, planiści i blisko 80 mieszkańców gminy Jabłonna.

 

Legionowska Trasa Mostowa (LTM) – zwana też Trasą Mostową) to projektowana nowa droga łącząca Łomianki z gminami Jabłonna, Wieliszew i Legionowo. Przebieg tej drogi został zaprojektowany kilkadziesiąt lat temu, a odpowiednie odniesienia znalazły się zarówno w dokumentach planowania przestrzennego szczebla gminnego, jak i „Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego”. Utrzymywanie korytarza dla planowanej trasy stało się jednak w ostatnim czasie przedmiotem coraz liczniejszych wystąpień i protestów osób prywatnych, a także samorządów gminnych kwestionujących wieloletnie rezerwowanie terenów położonych w tym korytarzu. Po podjęciu w ubiegłym roku prac nad aktualizacją „Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego”, Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz kolejny stał się adresatem licznych głosów sprzeciwu wobec realizacji tej trasy. Jednocześnie zarządca dróg wojewódzkich, jakim jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, podtrzymuje potrzebę i wolę budowy „Legionowskiej Trasy Mostowej”.

/wł, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, UG Jabłonna/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Pani Muniak wyda dla Chotomowców kajaki…
    Naród będzie sprawniejszy i zdrowszy …. Hehehe!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close