ReklamaFoto/WideoKulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

To było prawdziwe święto kina! Relacja z Festiwalu im. Andrzeja Kondratiuka (galeria)

Reklama

Od czwartku (30.07) do niedzieli (2.08) mieszkańcy powiatu legionowskiego mogli wziąć udział w nietypowym wydarzeniu kulturalnym – Festiwalu Filmowym im. Andrzeja Kondratiuka. Cztery wieczory, cztery miejsca i cztery fantastyczne pokazy w pięknych okolicznościach przyrody. Jak przebiegał festiwal? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

Reklama

Pierwszego dnia na serockiej plaży publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć wyjątkową festiwalową czołówkę, przygotowaną specjalnie na potrzeby Festiwalu przez Matyldę Damięcką, a wzorowaną na niezwykłej czołówce „Hydrozagadki”. Widzowie wysłuchali też arcyciekawej rozmowy Magdaleny Felis z Ajką Tarasow, drugim reżyserem wielu filmów Andrzeja Kondratiuka. Następnie rozpoczął się maraton filmowy tzw. gzowskich filmów Andrzeja Kondratiuka. W obrazach, chociażby tych z filmu „Pełnia”, kręconego we wsi Łacha koło Serocka, można było odnaleźć znane miejsca i twarze.

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Doroty Milerowicz:

Drugi dzień Festiwalu stał pod znakiem magii. Czarodziejki Ajka Tarasow i Magdalena Felis po raz kolejny wprowadziły widzów w niezwykły świat Andrzeja Kondratiuka. W nastrojowej scenerii leśnego wąwozu w Zegrzynku, otoczeni przyrodą, w miejscu, gdzie tworzył Jerzy Szaniawski, spotkaliśmy się z profesorem Tutką. Zekranizowane opowiadania jak przypowiastki filozoficzne pokazały nam różne światy, niektóre jak z bajki, prezentując całą paletę ludzkich charakterów. Magiczną atmosferę potęgowały schody do… nieba?

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Doroty Milerowicz:

Trzeciego dnia, w Nieporęcie, publiczność obcowała z kultowymi komediami: „Hydrozagadka”, „Jak to się robi” i „Wniebowzięci”. Gość – ekspert w dziedzinie komedii z czasów PRL Maciej Łuczak – podzielił się z widzami wspomnieniem ciekawych rozmów z Artystą, jakim był Andrzej Kondratiuk. „Była to niesamowita postać. Jeżeli jest jakiś wzór z Sèvres artysty, to na pewno zasługuje na takie miano właśnie pan Andrzej Kondratiuk”.

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Doroty Milerowicz:

Ostatniego wieczoru w malowniczym otoczeniu Jeziora Wieliszewskiego widzowie obejrzeli nostalgiczny, sentymentalny, „udziergany z Jego obrazów”, poetycki „Pamiętnik Andrzeja Kondratiuka”. Wisienką na torcie było nagrane specjalnie dla widzów Festiwalu filmowe wspomnienie Igi Cembrzyńskiej o ukochanym mężu, poprzedzone osobistym wstępem nieoczekiwanego gościa Festiwalu, aktorki Bożeny Stachury, która zrealizowała ów materiał. To był niezwykle wzruszający moment Festiwalu.

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Doroty Milerowicz:

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close