Reklama

Strefa Oriany - horoskop, lifstyle

Terapia kolorami – Magia kolorów

Reklama

Terapia kolorami, nakładanie i noszenie kolorowych chust, naświetlanie przez kolorową folię lub za pomocą kolorowych lamp sprawdza się szczególnie w przypadku chorób i stanów bólowych najróżniejszego rodzaju.

Reklama

fot. sxc.hu

Z powodzeniem stosuje się ją przy bólach kości i stawów, w celu przyśpieszenia leczenia złamań, po poparzeniach, transplantacjach czy stanach depresyjnych, nerwowych (przy poparzeniach i ranach otwartych nóg należy ją stosować jedynie w fazie księżyca malejącego !!! ). Terapia ta przynosi efekty przy prawie wszystkich chorobach skórnych ( od opryszczki po reakcje alergiczne ) .

Warto tez zwrócić uwagę na to co jemy –nie tylko witaminy czy minerały, ale także kolory warzyw, owoców, potraw – mają wpływ na nasze zdrowie  ( pod warunkiem, że pochodzą z upraw ekologicznych). Jeśli w codziennym odżywianiu zwracamy uwagę na kolor artykułów spożywczych i napojów – pomoże nam to zachować optymalne dobre samopoczucie i stan zdrowia. Co ciekawe, większość z naszych posiłków ma kolor raczej bury, co nie jest pocieszające….
Każdemu znakowi zodiaku przypisany jest inny podstawowy kolor ( patrz tabela).

Przyjrzyjmy się więc poszczególnym kolorom z punktu widzenia ich ogólnego znaczenia, a zwłaszcza z punktu widzenia zdrowego odżywiania:

CZERWONY – uwalnia twórcze witalne energie w sferze praktycznej, pobudza pasję i spontaniczność. Uskrzydla, dodaje odwagi do działania, do realizacji planów. Kolor czerwony w jedzeniu pobudza wątrobę i aktywizuje produkcję czerwonych krwinek.
Kolor siły odkażającej- uwalnia od zaparć i zaflegmienia, oddziałuje korzystnie przy niedoborach żelaza. Nie nadaje się dla ludzi nadpobudliwych. Zbyt dużo czerwieni może aktywować niepokój, pobudzać gorączkowość w działaniu. Człowiek staje się mrukliwy, rozdygotany i powierzchowny.

POMARAŃCZOWY – ma wpływ harmonizujący na nasze ciało. Dobrze wpływa na nerwowość, depresje, lęki, pozytywnie wpływa na gruczoły i płuca. Nie występują szkodliwe objawy w przypadku nadmiaru tego koloru ( unikamy jednak ubierania się w danym kolorze od stóp do głów) . Odpowiedni dla ludzi lękliwych i skrytych, ma pozytywny wpływ na problemy trawienne i skórne.. Pomarańcz pobudza apetyt, dobry jest więc w przypadku nadmiernego chudnięcia. Pomarańcz pomaga w odprężeniu przy stanach napięcia.

ZÓŁTY – kolor ten jest kolorem inspiracji intelektualnej, ożywia, wspomaga funkcjonowanie gruczołów, wzmacnia nerwy, aktywizuje śluzówkę, stawia człowieka na nogi, wspomaga procesy myślowe. Kolor dobry dla dzieci i osób młodych, które mają dużo nauki. Kolor żółty pobudza wydalanie soków trawiennych, pomaga przy problemach trawiennych i zaburzeniach jelitowych., podnosi sprawnośc intelektualną, łagodzi stany wyczerpania intelektualnego i nerwowego. Jest to dobry kolor do klasy w szkole lub gabinetu do pracy. Sprawdza się w stanach depresyjnych, zwłaszcza stosowany w ubiorze.
Działa uspokajająco na śledzionę, pobudza układ limfatyczny i pomaga przy uszkodzeniach wątroby. Obciążona wątroba powinna być stale „traktowana” kolorem żółtym.

ZIELONY – Powszechnie jest uważany za kolor „uzdrowienia”. Działa wyrównująco i neutralizująco. Jest to kolor nadziei, harmonii, zdrowienia i naturalnego dojrzewania. Zieleń wspomaga działanie przysadki mózgowej, reguluje przemianę materii. Utrzymuje równowagę między wątrobą i śledzioną, wpływa regenerująco na mięśnie i tkankę łączną. Działa łagodząco i uspokajająco na oczy. Oddziałuje na system nerwowy i działa łagodząco na oczy. W nadmiarze może działać przytłumiająco i wywoływać niezdecydowanie oraz zbyt wolne działanie.

NIEBIESKI –  błękitny kolor działa uspokajająco, nazywany jest często :królewskim błękitem” – czyli kolorem mądrości – czyni on człowieka spokojnym, opanowanym, , otwiera umysł na twórcze myśli, bez wpływów z zewnątrz. Niebieski jest kolorem uśmierzającym, wspomaga sen, hamuje stany zapalne. Nie wywołuje skutków negatywnych, w skrajnych przypadkach może prowadzić do nadmiernego zmęczenia , nudy, zniechęcenia, obniżenia ciśnienia krwi. Kolor niebieski działa chłodząco, warto więc go używać w stanach gorączki a także przy oparzeniach. Ten, kto pracuje z ludźmi i ma z nimi dużo do czynienia dzięki niebieskiemu uzyska duchową osłonę.
Niebieski nie jest naturalnym kolorem w pożywieniu, jest więc niekorzystny w produktach spożywczych.

FIOLET / INDYGO – Fiolet działa uspokajająco, mówi się, że  jest kolorem wróżek i ezoteryków, wspomaga rozwój duchowy, poszukiwanie wyższej wiedzy, wyższej jaźni. Kolor mistyków i magów, doskonały w medytacji, otwieraniu czakry trzeciego oka. Działa uspokajająco, pobudza funkcjonowanie śledziony. Działa odprężająco, łagodzi ból. Jednak zbyt ciemny fiolet i jego nadmiar w pomieszczeniu może działać przytłaczająco, depresyjnie.
Fiolet wspiera limfatyczny układ krążenia, wzmacnia zdolności percepcyjne. Fiolet w pożywieniu oczyszcza krew, hamuje łaknienie. Dla artystów działa uspokajająco- wytłumia bowiem system nerwowy.

Artykuł opracowała
Oriana Katarzyna Bukartek
www.wrozkaoriana.pl
Fb: Ezo Rabbit
Fb : Wróżka Oriana

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close