Reklama

Dobrze Wiedzieć!Wiadomości

Jak tanio zwiedzać Europę?

Reklama

Europa jest kontynentem najbardziej atrakcyjnym turystycznie. Znajduje się tu niezliczona ilość zabytków, co ucieszy osoby lubiące zwiedzać pomniki historii, a także mnóstwo okazji do rozrywkowego spędzania czasu – zaczynając od dyskotek, kończąc na plażach. Dlatego też każdy może spędzać tu czas tak, jak lubi. Ale jak dostać się w wymarzony rejon bez narażania na koszty?

Reklama

Tani przewoźnicy kluczem do tanich podróży

Po Europie da się tanio podróżować dzięki tanim liniom lotniczym. Bilety lotnicze na takie loty są w zasięgu portfela każdego przeciętnie zarabiającego człowieka – np. kurs z Warszawy do Madrytu w dwie strony to wydatek 188 złotych! Oczywiście ceny różnią się w zależności od tego, w jakim terminie są bilety i jaki dzieli je odstęp czasowy, aczkolwiek w każdym przypadku wychodzą znacznie taniej niż bilety u dużych przewoźników. Tanie linie lotnicze, jak Ryanair, EasyJet czy Wizzair, są doskonale znane w naszym kraju – tysiące osób z ich pomocą podróżuje do pracy w różnych rejonach Europy, ale można także korzystać z nich w celach turystycznych. Tanie loty to także wygoda – podróż z Polski do dowolnego kraju zajmuje góra 3,5 godziny, a z takim czasem pokonania dystansu nie może równać się podróż autokarem ani też samochodem. Ponadto samolot jest znacznie mniej narażony na wypadki niż pojazd lądowy.

Jak skorzystać z tanich lotów?

Bilety na tanie linie można nabyć na lotnisku, gdzie znajduje się punkt sprzedaży biletów danego przewoźnika. Jeśli jednak wie się, kiedy będzie lecieć i dokąd, wówczas można kupić bilety lotnicze bez wychodzenia z domu. Dzięki serwisom jak Fru, gromadzącym oferty tanich linii lotniczych, bilety na tanie loty da się zarezerwować za pomocą zaledwie paru kliknięć myszką. Mają one także inną zaletę – gromadzą wszystkie dostępne oferty, więc nie trzeba czasochłonnie sprawdzać oferty każdego przewoźnika.

Czym różnią się tanie loty od zwykłych?

W odróżnieniu od drogich przewoźników, tanie linie lotnicze nie mają podziału na klasy. Kupując bilety lotnicze na tego typu loty należy również liczyć też się z tym, że miejsca nie są numerowane i każdy siada tam, gdzie jest wolne. U niektórych przewoźników można zarezerwować za dopłatą możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład, dzięki czemu rosną szanse na zajęcie miejsca, które będzie najbardziej satysfakcjonować pasażera. Limity bagażu uzależnione są również od danego przewoźnika – w większości przypadków w cenie biletu jest 20-25 kg.

Czy warto?

Biorąc pod uwagę krótki czas podróży, wspomniane wcześniej niedogodności nie przeszkadzają w podróży. A oszczędność na biletach pozwoli na dysponowanie większym budżetem na oddawanie się przyjemnościom na miejscu.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close